Ulici k českodubské komendě tak lemuje zeď postavená ze všech možných cihel a tvárnic, přesně v duchu akcí Z. Po letech dohadů, co s nevzhledným objektem, se radnice rozhodla pro demolici. „ S bouráním chceme začít na podzim. Dřív to nejde, protože v přízemí jsou stále ještě ordinace lékařů a sídlo krajské záchranky. Ty se budou během srpna, září stěhovat do nových prostor v bývalé poliklinice, která opět začne sloužit svému účelu,“ sdělil starosta Českého Dubu Jiří Miler s tím, že demolice přijde na 7-8 milionů včetně úpravy prostranství.
„Doufáme, že se nám do výběrového řízení na demolici přihlásí dost firem. Poslední dobou máme problémy s tím, že firmy spíš koukají po velkých zakázkách a skoro nikdo se pak nehlásí. Měli jsme s tím problém například u přestavby bývalého kina,“ dodal Miler.

Právě kino se začne v červenci předělávat na multifunkční sál, který kulturní dům nahradí. Počítá se v něm s víceúčelovým sálem o kapacitě 150 míst, který bude mít výsuvné hlediště. Promítat se v něm bude nadále, zároveň sál bude sloužit i českodubským divadelníkům, tanečním zábavám a podobně.

Zbouraný kulturák pak žádný nový objekt nenahradí. Uvolněný prostor dostane parkovou úpravu s vyhlídkovou terasou, pod svahem pak bude malé parkoviště. „Jsem ráda, že to půjde k zemi, dělá to Dubu ostudu. Něco tak architektonicky odporného snad není široko daleko,“ řekla Deníku jedna z místních.

CITACE
„Původně se jsme počítali s tím, že se kulturní dům zbourá jen částečně a zůstane přízemí s ordinacemi. Stálo by to ale 25 milionů a de facto by to nic neřešilo.“ Jiří Miler, starosta Českého Dubu