Předchozí
1 z 7
Další

Liberecký flašinetář.Zdroj: Štěpán KachurLéto na náměstí

Kde? Náměstí Dr. Edvarda Beneše, před libereckou radnicí
Kdy? Od 29. 6. do 27. 8.
Proč? Festival Léto na náměstí v Liberci je pořádán statutárním městem Liberec  a dalšími partnery. Cílem festivalu je oživit centrum města a nabídnout kvalitní kulturní zážitky obyvatelům i návštěvníkům Liberce. Akci zahájí zahájí koncert Hradišťanu & Jiřího Pavlici. Návštěvníci se mohou těšit na různé žánry hudby, divadlo a tanec.
Co se platí?  Vstup na všechny akce je zdarma.

Nejdelší skleněný žebřík, vánoční dům v létě a módní přehlídky v tramvajovém depu představují jen zlomek lákadel Týdne Křišťálového údolí.Zdroj: Deník/Martin ŠtefanovTýden Křišťálového údolí 2023

Kde? Různá místa po celém Liberci
Kdy? Od 29. 6. do 27. 8.
Proč? Týden Křišťálového údolí má být pro české i zahraniční turisty skutečně výjimečným zážitkem. Velký letní sklářský festival Crystal Valley Week nabídne už druhým rokem živé ukázky výroby skla přímo v centru města, skleněné instalace v ulicích, výstavy, speciální křišťálový trh, světelnou show, hudbu i zábavu.
Co se platí?  Většina programu bude zdarma, kromě exkluzivních akcí. 

Letní kino v Jablonci se připravuje na novou sezónu.Zdroj: Kino Jablonec nad NisouLetní kino Jablonec nad Nisou

Kde? Horní náměstí, Jablonec nad Nisou
Kdy? 23. 6. otvíračka, následně promítání podle programu
Proč? Chcete zažít jedinečnou atmosféru filmového promítání pod hvězdnou oblohou a vychutnat si skvělé jídlo a pití? Máme pro vás skvělou zprávu! To vše a ještě více naleznete v Letním Kině! 
Co se platí? Vstupné dobrovolné, platí se jen občerstvení.


Hejnické slavnosti 2022.Zdroj: Deník/Martin ŠtefanovHejnické slavnosti

Kde? Hejnice na Liberecku
Kdy? 1. až 2. 7.
Proč? Návštěvníci se opět mohou těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Součástí slavností bude i instalovaná výstava fotosoutěže. Na centrálním místě před bazilikou vznikne veliké kulturní centrum. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců.
Co se platí? Vstupné pouze na sobotní kulturní program, v neděli je vstup zdarma.

Vratislavické slavnosti.Zdroj: Martin ŠtefanovVratislavické slavnosti

Kde? Zámecký park, Vratislavice nad Nisou
Kdy? 19. 8.
Proč? Vratislavické slavnosti patří k létu už 27 let a letos tomu nebude jinak. Návštěvníci Zámeckého parku se zabaví po celé odpoledne. Od těch nejmenších, pro které je připraven animační program s hrochem Fajn, nafukovací skákadla, sportovní zóna i tradiční lanovka ze střechy Kulturního centra. O hudební doprovod se letos postarají hosté jako kapela Počátky, zpěvačka Anna K. a písničkář Pokáč.
Co se platí? Vstupné zdarma, platí se občerstvení. 

Sklářské slavnosti v Novém Boru.Zdroj: Deník/Miloslava KroužkováSklářské slavnosti 2023

Kde? Sklářské muzeum, náměstí Míru a další místa v Novém Boru
Kdy? 23. a 24. 6. 
Proč? V duchu oslav letošního 130. výročí sklářského muzea se ponesou tradiční městské Sklářské slavnosti v Novém Boru. Některé místní sklářské firmy otevřou své provozy veřejnosti, na náměstí Míru budou probíhat ukázky sklářských technik pod širým nebem, hudební a divadelní vystoupení, sklářský a řemeslný trh, bývalý cyklistický areál obsadí lunapark.
Co se platí? Vstupné zdarma. 

Festival Roxy DoksyZdroj: Kultura DoksyFestival Roxy Doksy

Kde? Pláž Klůček, Doksy
Kdy? 24. 6. 
Proč? 9. ročník multižánrového hudebního festivalu kapel opět na nejkrásnější pláži Máchova jezera. Letos v žánru funku, pop-rocku s hosty z celé republiky. Začátek léta jak se patří: hudba, písek a krásné počasí na břehu Máchova jezera.
Co se platí? Vstup zdarma.