Nu pagadi! Jen počkej, zajíci! Kultovní animovaný seriál se dočkal nového zpracování v podobě lední show. Do města pod Ještědem dorazí v sobotu 11. října a děti ho uvidí hned dvakrát od 14 a 18 hodin.

Diváci se mohou těšit na podívanou se známými gagy hlavních postav Vlka a Zajíce. Nechybí ani slavná scéna s motorkou a sajdkárou. Na ledové ploše exceluje evropský šampión Tomáš Verner, který v představení bruslí 9 postav objeví se jako Pirát z Karibiku, Klaun, Bílá socha, Osud nebo Princ.

Dějem, který diváky zavede na pouť i do kouzelného zámku, provází herec Michal Nesvadba. Ten se na ledě pohybuje na speciálním kulatém pódiu a moderaci doplňuje triky s různými rekvizitami, které létají vzduchem.

JEN POČKEJ, ZAJÍCI. Kultovní animovaný ožil v nové lední show, která má v sobotu zastávku i v liberecké Tipsport areně.

Podívané dominuje multifunkční scéna, jejíž součástí jsou jednak projekční plochy, na které se promítají ukázky z kresleného seriálu, a pak také nejrůznější atrakce v podobě trampolín, houpaček, malé ledové plošky na vyvýšené konstrukci a několik menších scén okolo hlavní bruslařské plochy.

Jednotlivé postavy představení vstupují na scénu po desetimetrové skluzavce, jedné z nejoriginálnějších částí rozlehlé dekorace. „Skluzavky i další části kulis jsou pokryty syntetickým ledem, aby na nich bylo možné bruslit," vysvětlil náročnost představení režisér a choreograf František Blaťák.

350 kostýmů a masek

Účinkující během dvouhodinového programu obléknou 350 masek a kostýmů, které navrhl výtvarník Roman Šolc. Vedle Vlka a Zajíce jsou mezi nimi zvířata i pohádkové postavy včetně Baby Jagy, která se svou pecí jezdí kolem ledové plochy.

Základem představení je nově vytvořený scénář Alexeje Kotěnočkina, syna původního autora seriálu o Vlkovi a Zajíci, který pro show na ledě připravil společně s Jiřím Sedláčkem. Výsledkem je interaktivní féerie pro všechny věkové skupiny, s využitím hudby, zpěvu, tance a především špičkového krasobruslení. V programu zazní vedle původní hudby ze seriálu Jen počkej, zajíci! také hity skupiny Kabát, Daniela Landy, Karla Gotta nebo Ivety Bartošové.