Podpora exportu, vědy a výzkumu, daňová reforma nebo stabilita legislativního prostředí v České republice. To byla stěžejní témata v diskusi podnikatelů Libereckého kraje s ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou.

Místem setkání bylo nově otevřené univerzitní Centrum pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace v areálu v Technické univerzity v Liberci.
Řeč přišla také na úpadek zájmu o technické obory.

„To, že technická vzdělanost v našem státě upadá je prostě holý fakt a nepotřebujeme k tomu nějaké obsáhlé studie," podotkl ministr. A jak dále uvedl Česká republika byla vždy známá tím, že má chytré hlavy a šikovné ruce a Češi by se proto měli snažit, aby to tak bylo i nadále.

Diskuse se zúčastnila také náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Eva Bartoňová. „Důležité je to, jestli jednotlivé systémy mezi sebou komunikují nebo nekomunikují," míní Bartoňová.

Jako jeden ze zásadních problémů uvedla také to, že za téměř   osm let svého působení na ministerstvu si ministerské křeslo vyzkoušelo osm různých  týmů lidí s naprosto odlišnou vizí. Součástí setkání byla kromě samotné diskuse také prohlídka nových univerzitních prostor nebo beseda se studenty Technické univerzity v Liberci.