Deník představuje kandidátky na Miss Libereckého kraje 2016. Od dnešního dne můžete hlasovat pro vaši oblíbenkyni zde na našich webových stránkách a prostřednictvím kupónů v tištěném vydání. Dívka, která od vás dostane největší počet hlasů, získá titul Miss Press. Letos poprvé se Miss koná pod hlavičkou Libereckého kraje.

Tištěné kupóny najdete v úterním a čtvrtečním vydání Libereckého deníku. Jeden kupón má cenu deseti hlasů internetového hlasování. Vystřižené kupóny můžete přinést nebo zaslat na adresu redakce Libereckého deníku: Liliová 473/5, 460 01, Liberec, nejpozději do 20. dubna 2016. 

Finále krajské Miss se uskuteční 23. dubna v Liberci. Nejkrásnější dívku zvolí na finálovém večeru porota. Koho vyberou?

1. Klára Nechanická

1. KLÁRA NECHANICKÁ

Je mi 18 let, měřím 180 cm, mé míry jsou 89 63 95 a studuji na Gymnáziu SOŠPg Jeronýmova. Mezi mé záliby patří jízda na kole, kolečkových bruslích a plavání. Ráda chodím do divadla a na různé společenské akce s rodinou, s kamarády nebo s přítelem.

Moje motto je Your thoughts become things. Pokud bych se měla charakterizovat třemi slovy, řekla bych: Jediná svého druhu. Mým oblíbeným místem je Český ráj, který je podle mě opravdovým rájem na Zemi. Dřív bych vyjmenovala jako mé oblíbené jídlo určitě nějakou sladkost. Od té doby, co se snažím své mlsání omezovat, tak si sladkosti nahrazuji ovocem.

Oblíbeným filmem je Armageddon. z českých umělců mám ráda Marka Ztraceného, u kterého si s mojí milovanou sestrou nenecháme ujít ani jeden koncert v okolí. Ze zahraničních interpretů se mi moc líbí francouzská zpěvačka Zaz. Jeden z mých snů je stát se letuškou, láká mě poznávat cizí země a jejich kulturu, ale vždy se budu ráda vracet do Liberce.

2. Adéla Bílková

2. ADÉLA BÍLKOVÁ

Je mi 22 let, měřím 172 cm a moje míry jsou 75 60 92. Studuji bakalářský obor textilní technologie a design Technické univerzitě v Liberci.

Mezi mé zájmy patří sebezdokonalování, růst, vaření, sport, knihy. Mým mottem je citát od Andyho Winsona: Úspěch není náhoda! Pokud bych se měla charakterizovat třemi slovy, řekla bych nezastavitelná, spolehlivá, empatická. Moje oblíbené jídlo je ryba s citrónem a velké pivo:). Mým nejoblíbenějším filmem je bezkonkurenčně Amelie z Montmartru. Knih mám požehnaně, ale nejraději mám Roberta Kyiosakiho.

Hudbu si pouštím podle nálady, ale nedám dopustit na mantry. Moje oblíbená fotografie je ta úplně první, protože jsem tam sama a zároveň se všemi.

Mým životním snem je být na sebe hrdá, neustále být progresivní, stát na správném místě a vystupovat z komfortní zóny. Miluji Liberec, nádherné domy, příroda, plno míst k rekreaci a senzační knihovna.

3. Tereza Koubková

3. TEREZA KOUBKOVÁ

Je mi 20 let, měřím 175 cm a moje míry jsou 87 66 88. Studuji provozní ekonomiku a management obchodu na Vysoké škole Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Mezi mé zájmy patří především mažoretky, kterými vyplňuji většinu volného času.

Moje motto: Nemusíš být skvělý aby jsi začal, ale musíš začít aby jsi byl skvělý.

Viděla jsem spoustu zajímavých míst po celé Evropě, ale myslím si, že všude dobře doma nejlíp. Vyloženě oblíbené jídlo nemám, ale zbožňuji italskou kuchyni. Můj nejoblíbenější film je žánr sci-fi a konkrétně série Hunger Games, zbožňuji všechny díly, které mě snad nikdy neomrzí i přesto, že jsem je všechny viděla nejméně milionkrát.

Jako mnoho dívek jsem se stala obrovskou fanynkou Johna Greena a na plné čáře u mě zvítězila kniha Hledaní Aljašky.

Emotivním zážitkem je pro mě jakýkoliv úspěch a každá získaná medaile, jako odraz veškeré dřiny věnované tomu co miluji, mažoretkám!

4. Petra Qualizzová

4. PETRA QUALIZZOVÁ

Je mi 18 let, měřím 173 cm a mé míry jsou 83 63 90. Studuji na Gymnáziu a SOŠPg Jeronýmova v Liberci. mezi mé zájmy patří tanec a cizí jazyky. Moje motto: Negativní mysl ti nepřinese pozitivní život.

Jsem cílevědomá, upřímná, tvrdohlavá. Ráda svůj volný čas trávím na tanečním parketě. Mým nejoblíbenějším jídlem je maminčina bezmasá rajská s těstovinami. Filmů mám oblíbených hodně. Miluji komedie. Millerovi na tripu, 22 Jump Street. Skvělý je také film I Origins. Z knížek je má nejoblíbenější Deník Anny Frankové.

Poslouchám různé písničky, ale nejraději mám taneční, které mě nenechají sedět.

Nejemotivnější zážitek? Ten, který si vybavím jako první, je určitě postup do semifinále Czechoslovak Topmodel, kdy jsem si začala plnit svůj sen.

V Libereckém kraji je mnoho kulturních, sportovních a společenských příležitostí. Výhodou jsou samozřejmě Jizerské hory. Uvítala bych ale více zeleně uprostřed města.

5. Michaela Pavlová

5. MICHAELA PAVLOVÁ

Je mi 20 let, měřím 178 cm a moje míry jsou 90 68 88. Studuji na TUL obor Biomedicínskou techniku druhým rokem. Mezi mé zájmy patří fitness, in-line bruslení, vaření, v létě také trávím velmi ráda dost času u vody, málokdy ale přeci ráda posedím s přáteli. Moje motto: Odvážnému štěstí přeje, Co můžeš udělat dnes, můžeš udělat i zítra.

Jsem energická, upovídaná a pohodářka. Mezi má oblíbené jídla patří sushi, kaki, maliny, italské rizoto, nakládaná sušená rajčata, vodní meloun, dýňová polévka, chlebíčky, babiččina koprová omáčka.

Můj oblíbený film je Někdo to rád blond a oblíbenou knihou je Zotročená od Sarah Forsyth. Útěk z Tábora 14 Blaine Harden.

Mým životním snem je dělat záslužnou práci, která bude přínosem pro širokou veřejnost a bude mě bavit.

Nejvíce mě tu fascinuje překrásná členitá krajina, která v kraji, odkud pocházím, rozhodně chyběla. Ovšem život v horách má i své zápory.

6. Nikola Kloudová

6. NIKOLA KLOUDOVÁ

Je mi 23 let, měřím 170 cm a moje míry jsou 87 60 90. Studuji na TUL obor Oděvní a textilní technologie. Mezi mé zájmy patří vaření, móda, chair dance, pole dance, rozvíjení sebe sama, modeling. Moje motto: Lidé pochybují o tom, co říkáte. Ale uvěří tomu, co uděláte. Jsem pozitivní, paličatá a spolehlivá.

Mé oblíbené místo je doma s rodinou a mým malým bráškou, musím ale uvést i Monsummano v Toskánsku, kde žije má skvělá teta s rodinou. Oblíbené jídlo mám lasagne a jako dezert nesmí chybět tiramisu.

Mým životním snem je být šťastná, zdravá, mít spokojenou a harmonickou rodinu. Mít zajímavou a úspěšnou práci v oblasti módy, designu a obchodu, ve které budu vynikat a která mě bude naplňovat, a zajistí mi finanční nezávislost. Život v Libereckém kraji mám ráda nejen kvůli tomu, že je zde spousta přírody, spousta kulturních a společenských akcí, ale zejména proto, že tu mám svou rodinu a přátele, které mám ráda.

7. Veronika Horáková

7. VERONIKA HORÁKOVÁ

Je mi 17 let, měřím 173 cm a moje míry jsou 90 63 90. Jsem bloggerka a studentka Střední průmyslové školy textilní v Liberci.

Mezi mé zájmy patří online bloggování, youtube a fitness. Moje motto je Kdo nemá cíl, nemůže trefit.

Pokud bych se měla charakterizovat třemi slovy, řekla bych, že jsem pečlivá, romantická a empatická.

Mým oblíbeným místem je střešní terasa v centru Liberce. Mám ráda sushi a těstoviny pasta al pomodoro. Za můj nejoblíbenější film považuji The Beastly. Co se týká hudby, ráda poslouchám pop a Rhytm&Blues. Prožívám život plný emotivních momentů, jen těžko vyzdvihnout jeden jediný. Znáte někoho, kdo má jen jednu nejoblíbenější fotografii?

Mým životním snem je dělat v životě to, co mě baví. Na Liberci mám ráda spojení kultury s přírodou. Je tu možnost vybít se sportovně nebo posedět na hezkých místech.

8. Tereza Heroková

8. TEREZA HEROKOVÁ

Je mi 18 let, měřím 178 cm a mé míry jsou 86 68 91. Studuji přírodovědnou větev na Gymnáziu F. X. Šaldy. Moje motto: Nikdy nebudu litovat chyb. Chybovat je přínosnější než předstírat dokonalost.

Lidi v mém okolí většinou říkají, že jsem empatická, spolehlivá se specifickým smyslem pro humor.

Mám ráda dorty, hlavně ty hodně čokoládové, obecně mám ráda sladká jídla. Kromě povinné četby nemám vůbec čas číst, ale jestli nějakou knihu čtu poslední dobou často, tak je to učebnice biologie a to z ní ani nematuruji. V hudbě mám celkem široký záběr a hodně záleží na náladě, takže někdy je to rap a někdy písničky z Hříšného tance, jindy zase Maroon 5.

Spolu s láskou a zdravím bych chtěla mít práci, která mě bude bavit a budu mít možnost rozvíjet svůj osobní potenciál, prostě dosáhnout až na vrchol Maslowovy pyramidy potřeb a pak taky být andílkem Victoria Secret.

9. Hana Kozáková

9. HANA KOZÁKOVÁ

Je mi 17 let, měřím 173 cm a mé míry jsou 93 68 93.

Studuji na Střední průmyslové škole textilní v Liberci. Mezi mé zájmy patří sport, plesy, škola, šití. Moje motto: Nedovol, aby tě strach z prohry vyřadil ze hry. Kdybych se měla charakterizovat třemi slovy, řekla bych kamarádská, veselá, stydlivá. Nejoblíbenějším místem je pro mě domov. A nejraději mám svíčkovou od babičky. Mým oblíbeným filmem je Hobit.

Oblíbenou knihou je Malý princ a hudbu poslouchám od všeho trochu. Nejemotivnějším zážitkem pro mě zatím bylo úmrtí babičky. Oblíbenou fotografií je ta, když jsem poznala svého současného přítele. I když na fotce vypadám hrozně, je má nejoblíbenější.

Mým životním snem je stát se fotomodelkou časopisu Elle.

Mám ráda život v Libereckém kraji, vyhovuje mi, je akorát velký a žiju zde celý život. Nedokážu si představit, že bych žila někde jinde.

10. Zuzana Dostálová

10. ZUZANA DOSTÁLKOVÁ

Je mi 22 let, měřím 173 cm a moje míry jsou 84 64 91. Studuji na Technické Univerzitě v Liberci, obor textilní marketing. Mezi mé zájmy patří tancování, plavání, lyžování.

Moje motto: Žádný zlý člověk není šťastný. Charakterizovala bych se jako spolehlivá, přátelská a tvrdohlavá. Oblíbené místo mám tam, kde jsem obklopená lidmi, které mám ráda. Přiznávám se nejsem vášnivý čtenář, ale všechny díly Harryho Pottera jsem přečetla. :D

Nejemotivnější zážitek? Když mi bylo třináct let, tak se mi narodila mladší sestřička Natálka. Na ten moment, kdy jsem ji poprvé viděla, nikdy nezapomenu. Můj největší životní sen je najít si zaměstnání, které mě bude bavit a naplňovat. Jelikož se zajímám o módu, zdravý životní styl a krásu, chtěla bych si proto najít něco v tomto oboru.

Jsem ráda, že žiji v Liberecké kraji, protože tu je možnost aktivit v každém ročním období.

11. Ivana Nadějová

11. IVA NADĚJOVÁ

Je mi 21 let, měřím 180 cm a mé míry jsou 90 67 92. Studuji na Technické univerzitě v Liberci obor učitelství pro první stupeň základní školy. Mezi mé zájmy patří sólový a sborový zpěv, mažoretky, sport, trávení času s přáteli a rodinou, provázení na hradech a zámcích. Moje motto je Jak dlouho žiji, to nezávisí na mně, ale jestli skutečně žiji, to na mně závisí.

Oblíbené jídlo mám boloňské špagety a segedínský guláš. Oblíbený film je Poslední prázdniny a mezi oblíbené kapely patří Halestorm, Amaranthe a Nightwish.

Nejemotivnějším zážitkem pro mě bylo, když jsem šla do porodnice, odnést si svou sestřičku domů.

Můj největší životní sen je úspěšně dostudovat, najít si dobré pracovní místo ve svém vysněném povolání, postavit si s přítelem malý přízemní dům a celý svůj život s úsměvem věnovat našim dětem. Chci, aby měly alespoň tak krásné dětství jako já.

12. Kristýna Lupínková

12. KRISTÝNA LUPÍNKOVÁ

Je mi 17 let, měřím 175 cm a moje míry jsou 85 66 95. Studuji na Střední průmyslové škola textilní v Liberci. mezi mé zájmy patří břišní tance, folklór, gymnastika na trampolíně, atletika, brusle, hokej a společenské tance. Moje motto: Nikdy nevzdávej to, co doopravdy chceš.

Kdybych se měla popsat jen třemi slovy, byla by to přátelská, tolerantní, komunikativní.

Mým nejoblíbenějším místem jsou Strakonice. Jezdím tam na dovolenou s rodiči a příbuznými už 11 let. Našla jsem si zde i kamarády, které mám moc ráda, a moc mi na nich záleží. Oblíbený film mám Paradise Kiss a Strážce galaxie. Oblíbenou knihou je Malý princ od Exupéryho. Nejčastěji poslouchám Kpop (korejský pop).

Mám ráda život v Libereckém kraji, protože jsem se zde narodila. Mám tu hodně blízkých přátel, které mám moc ráda, když odjedu na nějaký výlet nebo na dovolenou, vždycky se sem ráda vracím.