„Přijedou kapely, které měl táta rád, a které hrají jeho oblíbené country, blues a bluegrass. Společně tak zavzpomínáme na jeho nedožité narozeniny," potvrdila spoluorganizátorka hudební vzpomínkové akce a dcera Martina Chaloupky Alice. Na koncertě se objeví například původní sestava Fešáků kapela Riding Hoppers s Robertem Mouchou, Karlem Poláčkem a Tomášem Švarcem. „S nápadem za mnou přišli oni, vždycky totiž jezdili na tátovy narozeniny zahrát," dodává Alice Chaloupková. Kromě bluegrassové legendy 70. let se na nultém ročníku festivalu objeví třeba Body Weston a Spare Parts a liberecká legenda Pohromadě na přehradě, která letos chystá pouhých pět koncertů. Akce se odehraje na improvizovaném pódiu vedle slavného údolského orloje. „Lidé budou sedět na terasách, kde v období adventu stává Jírův betlém," přiblížila Alice Chaloupková.

Martin Chaloupka byl nejen milovník country, do Kryštofova Údolí zval i další muzikanty či známé herce. Na besedu tam zavítal třeba herec Pavel Nový nebo jazzový kytarista Rudy Linka. 

MARTIN CHALOUPKA by se letos v červnu dožil 69 let. Byl autorem mnoha nápadů, díky nimž se Kryštofovo Údolí stalo tahákem pro turisty. Jedním z nich je i orloj s figurami Václava Plechatého.