Mnozí si myslí, že se jedná o importovaný svátek ze Spojených států amerických, ale jeho údajné kořeny sahají až do stravověkého Říma. Podle legendy Claudius II. zakazoval svým vojákům, aby se ženili či zasnubovali z obavy, že by pak odmítli jít do boje a chtěli zůstat doma u rodiny. V tu dobu přichází na scénu kněz Valentýn, který mladé páry tajně oddával. Vládce Říma ho nechal zatknout a popravit 14. února.

V Čechách došlo k rozšíření svatovalentýnské tradice až po roce 1989. Navíc Češi za svátek lásky spíše považují 1. květen.

Zamilovaní lidé si tento den dávají dárečky, květiny či chodí na romantické večeře. 

VALENTÝNSKÉ AKCE

Zamilovaná neděle v OC Forum

Přijďte v neděli 11.2. do obchodního centra Forum, přineste  hosteskám účtenku vašeho nákupu nad 333 Kč z našich obchodů a vyhrajte. Zároveň se budete moci vyfotit v obřím sněžítku a dostanete od nás něco dobrého na zub.

Valentýn v Nise

Těšte se na středu 14. února v Nise. Od 15:00 hodin zde bude probíhat valentýnské focení zdarma, líčení a výroba čokoládové Valentýnky, navíc budete moci soutěžit o romantickou večeři, vstupenky do multikina a další ceny. V tento den budou také vybrané obchody nabízet speciální zamilované slevy.

Valentýnská zábava v Bedně

Vypukne ve 20.00. FBAND hraje k tanci i poslechu především české, ale i zahraniční hity zvláště z období šedesátých až osmdesátých let. Repertoár je multižánrový-pop, beat, rock, muzikál…Při výběru písní mnohdy resuscituje hity dávno zapomenuté, aby při jejich uvedení v novém aranžmá zjistila, že jsou stále posluchači přijímány velmi vstřícně, jako tomu bylo v dobách zdánlivě dávno zašlé slávy těchto písní.

MUCK v klubu HAD

Pikantnější verze inteligentní diskotéky Duck The Mainstream, samozřejmě s videomapping doprovodem. Vynecháme sladké romantické songy a pustíme si elektronické hity a lahůdky s temnější příchutí. Ideální protijed k valentýnskému šílenství!

Veřejné bruslení na Valentýna

Liberecká Home Credit Arena si pro všechny zamilované připravila romantické Valentýnské bruslení, které proběhne 14.2.2018 od 18:00 do 19:30 hod. Ledová plocha Home Credit Areny bude v tento den patřit jen zamilovaným párům. Přicházíme s novinkou online registrace a to z důvodu kapacity veřejného bruslení, která je omezena pouze na 100 párů! Pro přihlášené páry je vstup na akci ZDARMA!  Registrací zajistíte místo na ledové ploše s romantickým barem.

Valentýnské menu na Ještědu

POLÉVKA: Celerový krém s parmazánovým krutonem, HLAVNÍ CHOD: Pošírovaný losos na šafránovém rizotu s rukolou a cherry rajčaty DEZERT: Čokobrownies s malinovou omáčkou a čokoládovou polevou s pistáciemi. CENA 595 Kč za menu pro jednu osobu.

Valentýn v řeckém stylu

Přijďte k nám do Masa Buky oslavit svátek všech zamilovaných. Opět pro Vás budeme mít vyzdobenou naší tavernu, připravená překvapení, kromě výběru ze stálého jídelního lístku bude i valentýnská speciální nabídka. Rezervujte si již nyní svůj stoleček.