Vratislavická škola bude mít po prázdninách nové hřiště

Vratislavice nad Nisou - Vratislavičtí školáci se po prázdninách mohou těšit na nové hřiště. Stávající projde razantní rekonstrukcí, která by podle starosty městského obvodu Lukáše Pohanky měla stát pět milionů bez DPH. „Současný stav je nevyhovující a vzhledem k nepropustné vrstvě i nebezpečný, protože se na povrchu hromadí voda a ten je pak kluzký," vysvětlil Pohanka. Školáci se dočkají nového hřiště na fotbal, basketbal, volejbal, nového doskočiště i běžeckých oválů. „Rekonstrukce je nutná i vzhledem k tomu, že se nám navýší počet žáků o stovku," dodal Pohanka.

Kraj podpoří mateřská centra

Liberecký kraj - Liberecký kraj podpoří činnost mateřských center. „Žádosti budou moci zájemci, tedy mateřská centra, obce a náboženské společnosti, předkládat od 1. srpna," potvrdila mluvčí Libereckého kraje Markéta Dědková. Cílem programu je podpořit provozování základních činností mateřských center, jako jsou komunitní setkávání s konkrétními programy, vzdělávání pracovníků i jejich klientů, tvorba a realizace programů pro všechny generace, ale i poradenská a konzultační činnost. „Podpořena budou pouze ta mateřská centra, která poskytují činnosti v Libereckém kraji déle než jeden rok, a kterým nebyla poskytnuta dotace rozhodnutím zastupitelstva z letošního 29. března," zdůraznil krajský radní Vít Příkaský. Celkový finanční objem určený pro toto vyhlášení programu je 400 000 Kč.

Liberecká policie hledá sprejera

Liberec - Liberecká policie hledá sprejera, který způsobil škodu za 35 tisíc korun, když ve čtvrtek v noci „vyzdobil" v ulici Vyhlídková auto VW Touareg. „Žlutou barvou poškodil levý přední blatník, podběh levého předního kola, levé přední dveře a přední nárazník v levé části. Na přední kapotě vytvořil nápis žlutou barvou NTM," potvrdila mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová.