O víkendu proběhl už šestý ročník letního festivalu regionálních skupin Ostašovská noc. Akci pořádá Spolek přátel Ostašova ve prospěch kostela sv. Vojtěcha, který má spolek v péči tentokrát budou vybrané peníze použity na nutnou opravu kostelních lavic. Přestože organizátorům počasí příliš nepřálo, nad hřištěm se přehnala bouřka, která přinesla krupobití, dobrá nálada podle nich vydržela do pozdního večera.

Zahrajte si minigolf v klobouku

Komunitní středisko Kontakt Liberec pořádá v pátek 24. června pro seniory Kloboukový turnaj v minigolfu, který se odehraje v areálu restaurace ZOO 1320. Akce se zúčastní více než 80 seniorů z Liberce, Jablonce nad Nisou a Frýdlantu. Součástí akce je také vyhodnocení nejlepší dámské a pánské pokrývky hlavy, která ke kloboukovému turnaji neodmyslitelně patří.

Ve Šťastné zemi začnou prázdniny

Radvánovice - Prázdniny v parku Šťastná země začnou jako indiánské léto. Sobota 2. července bude plná bubnování, malí indiáni si budou moct vyrobit čelenku i dřevěné hračky. Už na 1. června je ale připraven koncert kapely Sebastian, který byl kvůli počasí zrušen minulý týden. Vstupenky zůstávají v platnosti a předprodej za nižší ceny dále pokračuje přímo na místě a jsou na celý den v parku včetně koncertu a prodloužené otevírací doby, tedy od 9.00 do 21.00 hodin.

Spisovatelku připomněl festival

Světlá pod Ještědem - V Podještědí se o víkendu uskutečnil už 2. ročník literárně-hudebního Festivalu Karoliny Světlé. Návštěvníci si připomněli pobyt známé české spisovatelky Karoliny Mužákové, která přijala umělecké jméno právě podle rodné obce svého manžela. Seznámit se ale mohli také s jejím přátelstvím s další spisovatelkou, Eliškou Krásnohorskou. Literátky představily herečky libereckého DFXŠ Markéta Tallerová a Veronika Korytářová. Festival organizoval spolek Stopy v krajině, který v roce 2014 vybudoval naučnou stezku „Po stopách Karoliny Světlé" a v roce 2015 založil Festival Karoliny Světlé. Součástí naučné stezky je 12 informačních zastavení, veřejná knihovnička Karoliny Světlé, 18 audio nahrávek k poslechu v krajině i doma a pět tematických keší (geocaching).

Tablety usnadní hasičům práci

Dobrovolní hasiči budou moci při své práci využívat nejmodernějších technologií. Už zítra odpoledne dostanou od zástupců Libereckého kraje a ředitele krajských hasičů Luďka Prudila sto deset tabletů. Podle mluvčí Libereckého kraje Blanky Daníčkové usnadní tablety komunikaci mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči napříč krajem. Jsou totiž vybaveny systémem RescueNaviogator Basic, který například umožňuje navigovat jednotky spolehlivě na místo události.