SVIJANSKÝ ÚJEZD

Psi budou závodit ve frisbee

Ve Svijanském Újezdu budou opět soutěžit psi v chytání frisbee. Další část mezinárodních závodů Dog shop liga a Purina Dog Cow cup se uskuteční dnes a zítra od 8.00 hodin. „Jedná se o důležité kvalifikační závody na Mistrovství ČR v dogfrisbee obsazené kompletní českou špičkou a dalšími zahraničními účastníky," upozornil za pořadatele Jacek Muniak z Turnoff Dogfrisbee, s tím, že závody se konají po roční přestávce podruhé. Dogfrisbee je sportovní disciplína, která vypadá jako hra a jejíž kořeny pochází z USA na počátku sedmdesátých let. Psovod v ní hází frisbee disky psovi a ten je musí chytit ve vzduchu. Doprovodným programem soutěže je v neděli od 9.00 hodin Voříškiáda open 2016, které se mohou zúčastnit všichni psi bez průkazu původu a psovodi libovolného věku. „Vyhlásili jsme dostatek kategorií a vítězové si odnesou spoustu věcných cen, pohárů a diplomů. Celá akce se koná na podporu Útulku Dášenka Liga na ochranu zvířat Jablonec Nad Nisou.

LIBEREC

Greenfest, aneb udělej si sám

Už počtvrté proběhne dnes v Lidových sadech ekologický festival Greenfest, který je zaměřen na přírodní stavitelství, energetickou soběstačnost, zdravou stravu či osobní rozvoj. Pozvání na festival přijali odborníci, kteří budou v rámci přednášek a workshopů hovořit o hospodaření s vodou na pozemku, možnostech výroby elektřiny z větru, o tom, jak si svépomocně postavit kamna, jak pěstovat biodynamicky, semenařit nebo si sami vyrobit ekologické domácí čističe. Na festival dorazí také známý léčitel Miroslav Hrabica, nebo MUDr. Eva Moučková, která promluví o bezbolestných porodech. O doprovodný hudební program se postarají Dagmar Voňková, Kaya nebo skupina Deši. Greenfest začíná dopoledne v 10 hodin a potrvá až do 18 hodin.

Jezdecký klub v Liberci zve na dětský den i soutěž hasičů

Dětský den připravil na neděli 5. června Jezdecký klub Liberec v areálu v Pavlovicích. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na ukázky lukostřelby nebo bojového umění Krav Maga. Připravena je také škola bruslení. Na nejmenší čeká vozík tažený oslíkem, prohlédnout si mohou i kozy Dášu a Mášu. Na programu jsou také dílničky jezdeckého klubu, soutěže nebo skákací hrad spolku Azyl pes, díky kterému můžete přispět na zvířata bez domova. Akce se koná od 10.00 do 14.00 a je zdarma. Součástí dětského dne je i soutěž mladých hasičů o pohár Stráže nad Nisou Strážské šedesátkování v běhu na 60 metrů s překážkami.

JIZERSKÉ HORY

Vydejte se na louku za orchidejemi

Společnost přítel přírody Čmelák pořádá exkurzi na Orchidejovou louku. Botanička Mgr. Štěpánka Králová návštěvníky loukou provede, poví vše o luční květeně a jednotlivých rostlinách, které si budete moci prozkoumat, osahat a přivonět si k nim. Exkurze se koná 4. června a sraz je v 10 hodin před kostelem v Horním Maxově. Účast je zdarma, předpokládaná délka exkurze je 2-3 hod, exkurzi nelze absolvovat s kočárkem