Najde dnes Eda Krčmář na ploché dráze v Pavlovicích přemožitele?

Liberec - Dnes od 15 hodin se otevírá liberecká plochodrážní sezóna, v jejímž úvodu se představí junioři do 19 let v plné kráse.

Sestava závodníků je již pro pavlovický ovál známá, takže mezi taháky na liberecký úvodní závod určitě bude patřit start Eduarda Krčmáře, velké naděje české ploché dráhy. Jeho výsledky hovoří za vše: několikanásobný mistr republiky ve „125", mistr Evropy v družstvech a loňský mistr ve dvojicích. Vstupné na dnešní závod je jednotné 80 korun.

Bylinková klobása a dalších pět místních výrobků nese certifikát regionální potraviny

Liberec - Označení Regionální potravina Libereckého kraje získalo letos dalších šest výrobků. Celkem jich tak může toto regionální označení původu používat už 39. O značku se ucházelo dohromady 53 produktů od 24 výrobců.

Označení Regionální potravina Libereckého kraje získaly nově Ruprechtická bylinková klobása liberecké společnosti Maso Rydval, tvaroh s česnekem a pažitkou z mlékárny Jiřího Vrkoslava ze Zlaté Olešnice, Jeřmanický zákys ze Zemědělské farmy K.E.K. v Šimonovicích či Mikulův pecen z turnovské pekárny Jiřího Mikuly. Označení ponese nově i pivní speciál Vratislavický ALE z Pivovaru Vratislavice a BIO sterilovaný patizon od Jana Vericha.

„Vysoce hodnotím úroveň výrobků, které byly posuzovány v kategoriích pekařských či mléčných. Žadatelé se velmi dobře vypořádali s pravidly pro označování výrobků a čím dál častěji používají názvy spojené s regionem," poznamenal ředitel potravinářského odboru ministerstva zemědělství Jindřich Fialka, člen hodnotící komise. Soutěž je projektem ministerstva zemědělství. Cílem je podpora a propagace malých a středních potravinářských výrobců i regionů původu potravin. Pro spotřebitele má být značka garancí, že se jedná o produkty, v nichž je nejméně 70 procent místních surovin.

Motorista nadýchal 3,5 promile

Semilsko - Roční vězení za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí muži, kterého policisté kontrolovali v neděli před jednou hodinou ranní. A to při řízení automobilu v Pasekách nad Jizerou.

„Muž již při komunikaci s hlídkou vykazoval známky opilosti. Policisté ho tak podrobili dechové zkoušce, která to potvrdila. Řidič osobního automobilu nadýchal bezmála 3,5 promile alkoholu," informoval o případu mluvčí semilské policie Petr Kmínek.

Notně opilý motorista přišel na místě dopravní kontroly o řidičský průkaz.

O ten přišel i řidič, kterého policisté kontrolovali o několik hodin dříve. V sobotu v půl jedenácté v noci ho zastavili v Lomnici nad Popelkou. Když mu dali dýchnout, zjistili, že je pod vlivem. „Při první a druhé orientační dechové zkoušce nadýchal hlídce 1,8 promile alkoholu," dodal. I jemu hrozí roční vězení.