Dnes večer hrají Kondoři basket v play-out

Liberec - Po výhře v Praze na Vyšehradě se představí basketbaloví Kondoři Liberec opět v domácím prostředí haly Kort.

Od 19.15 hodin zde budou hostit VŠB Ostravu.

V Ostravě Kondoři prohráli velice těsně 64:66, takže nebudou dnes bez šance na úspěch.

Liberečtí jsou sice nadále ve skupině play-out poslední, ale na Vyšehrad Praha, který porazili 74:64, ztrácejí jediný bod.

Po zápase s VŠB Liberec čekají jen dvě utkání venku v Šumperku (3. května) a skupinu zakončí domácím zápasem proti Vyšehradu v pátek 8. května.

Cyklobusy se vrací na silnice už tuto sobotu

Jablonecko - Zimní období je již definitivně za námi a teplejší počasí vybízí k výletům. Liberecký kraj, tak jako každým rokem, v turistické sezóně objednává krom běžných linek i linky sezónní.

Už od soboty 25. dubna tak začne jezdit cyklobus mezi Libercem, Bedřichovem a Jabloncem (linka 395) a také cyklobus spojující Jablonec, Bedřichov, Josefův Důl a Jizerku (linka 795). Od stejného data také dochází k rozšíření víkendových spojů na lince z Jablonce přes Malou Skálu do Turnova (linka 342) a na lince ze Železného Brodu přes Klokočí do Turnova (linka 864). Cestující mohou využít též výhodné síťové jízdenky Euro Nisa Ticket.

Do vlaku ano, do autobusu ne

Naopak mezi Libercem a Tanvaldem by měli být cestující na pozoru, neboť v současnosti probíhá oprava železniční trati a náhradní autobusová doprava neumožňuje přepravu jízdních kol.

Z důvodu opravy mostu v Bílém Potoce dochází také k posunu začátku provozu cyklobusu z Frýdlantu na Smědavu standardním autobusem však na Smědavu vyrazit lze a to každý víkend třemi páry spojů.

Více informací ohledně aktuálních spojů naleznete na webu www.iidol.cz.

Sedm popravených

Liberec - Přesně před sedmdesáti lety proběhl v Liberci předposlední stanný soud. Právě sklepní prostory domu v zadním traktu Rumjancevovy ulice sloužily jako místo vykonávání rozsudků smrti, které vynášelo gestapo. Lidé byli buď zastřeleni, nebo oběšeni. 24. dubna 1945 bylo v odpoledních hodinách popraveno 7 lidí. Z nich byli dva Němci, jeden Polák a zbytek Rusové a Ukrajinci. Poslední poprava pak proběhla 30. dubna 1945, při které byli oběšeni čtyři lidé. Jedním z nich byl Štefan Varačka, původem Slovák, který zběhl k Rudé armádě. V SSSR prošel partyzánským výcvikem a na jaře 1945 byl členem paravýsadku shozeného v okolí Liberce. Kolik rozsudků smrti liberecký stanný soud celkem vynesl, není známo. Nacisté nařizovali popravy z různých důvodů. Kvůli udržování poměru s německou dívkou, krádežím, sabotážím či odboji.

V zoo pokřtí zebry a oslaví Den země

Liberec - V Zoologické zahradě oslaví v sobotu 25. dubna Den země. Program připravili od 10 do 14 hodin. Pokřtěna budou dvě mláďata zebry Chapmanovy, jejichž kmotrem se stane skokan na lyžích Roman Koudelka. Vyzkoušet si můžete tvorbu z odpadových surovin a vysázet semínka, pro děti zahraje Rudovo loutkové divadlo a zazpívá pěvecký sbor MŠ Jeřmanická. Ve věži Lidových sadů uvidíte fotografickou výstavu, otevřena bude i badatelna a přichystaná stezka s kvízem. Těšit se můžete na pečené placky a dobroty včelařů a farmářů.

Na Trojzemí slaví tři sousední země

Hrádek nad Nisou - Společnost cestou Trojzemí je název oslavy, kterou si nenechte ujít v sobotu 25. dubna na Trojzemí v Hrádku nad Nisou. Zástupci tří sousedních států si připomenou 11. výročí vstupu České republiky do Evropské unie na Trojzemí Čech, Německa a Polska mezi městy Hrádek nad Nisou, Bogatynia a Zittau. Začátek je ve 14 hodin. Přichystán je kulturní program, olympiáda pro děti i ohňostroj. Zpřístupněn bude poprvé veřejnosti nový haťový chodník a v 19.30 hodin si nenechte ujít zapálení ohňů ve všech třech zemích. Program potrvá do večera.

Výstava trofejí lovců a svod psů

Liberec - V prostorách kulturního centra Lidových sadů budou po celý víkend vystaveny lovecké trofeje. Podívat se na exponáty Okresního mysliveckého spolku můžete v sobotu od 10 do 17 hodin a v neděli od 10 do 15 hodin. Na místě budete mít možnost sledovat preparaci trofejí. Pro děti je připravena v sobotu od 10 do 17 hodin tematická naučná stezka, kde se dozví spoustu zajímavostí nejenom o lese.

Sobota 25. dubna bude také patřit svodu loveckých psů. Ve venkovním areálu Lidových sadů můžete čtyřnohé krasavce obdivovat od 10 hodin.

Z vloupačky do domu ujel zloděj Superbem

Liberec - Kriminalisté vyšetřují krádež spáchanou vloupáním s celkovou škodou kolem pěti set tisíc korun. Dosud neznámý zloděj vnikl ve čtvrtek do rodinného domu v Liberci Rochlicích. A to za použití hrubého násilí. Aby se dovnitř dostal, využil k překonání vstupních dveří sekyrku.

„Pachatel do domu vnikl mezi půl osmou večerní a jednou hodinou ranní následujícího dne. Odcizil z něj nejen pánskou aktovku s osobními doklady majitele, dvěma platebními kartami a hotovostí ve výši dvacet tisíc korun. Poté, co v předsíni našel klíčky od osobního automobilu značky Škoda Superb, přivlastnil si i jej a odjel s ním neznámo kam," informovala o případu mluvčí policie Ivana Baláková.

Ukradený automobil přitom nevlastní přímo majitel domu, ale jeho nadřízený. Jde tak o firemní auto. Zloděj jeho krádeží poškodil firmu o více jak čtyři sta tisíc korun.

Z informací policie navíc vyplývá, že v odcizeném Superbu se nacházely další věci. Jednalo se například o různé elektronářadí, ale i deset litrů bílého vína či jednu basu třináctistupňových piv.

Po pachateli a odcizených věcech a uvedeném automobilu policisté nadále intenzivně pátrají. Zloději v případě dopadení hrozí i vězení.

Nehoda se obešla bez zranění,škoda je velká

Liberec - Komplikace v dopravě způsobila v pondělí kolem deváté hodiny ranní dopravní nehoda tří automobilů. Ta se stala v Lučanské ulici mezi libereckými Kunraticemi a Jabloncem nad Nisou. Srážka se obešla bez zranění, hmotná škoda se ale vyšplhala na částku tři sta šedesát tisíc korun. V místě nehody se tvořily dlouhé kolony. Příčinou ranního střetu je podle informací dopravní policie nepozornost.

„Třicetiletá řidička osobního automobilu Ford Focus jedoucí ve směru od Jablonce začala předjíždět před ní jedoucí auto, přičemž si nevšimla, že už je sama předjížděna autem BMW 320, se kterým se v levém pruhu srazila. Jeho řidič strhl řízení zpět do pravého pruhu a při tomto manévru naboural do projíždějícího auta Škoda Octavia, které se rovněž pohybovalo vpravo," popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Autorádio za desítky tisíc korun zmizelo

Liberecko - Až na tři roky za mříže může poslat soud dosud neznámého pachatele, který v noci z neděle na pondělí vykradl zaparkovaný osobní automobil Škoda Yeti. Ten jeho majitel odstavil v obci Příšovice.

„Zloděj, po jehož totožnosti intenzivně pátrají policisté z Hodkovic nad Mohelkou, se do uvedeného automobilu dostal poté, co rozbil okénko. Následně z něj odcizil drahé autorádio s navigací značky Columbus v zelené metalíze," informovala o případu mluvčí policie Ivana Baláková.

Kriminálník svým jednáním způsobil majiteli automobilu škodu za osmdesát tři tisíc korun. A hlavně starosti a práci se servisem poškozeného auta.

Stolní tenisté Liberce prostě musí dvakrát zvítězit!

Liberec - Stolní tenisté SKST Svijany Liberec musí v posledních dvou kolech play-out extraligy zvítězit, jinak je čeká baráž s vítězem 1. ligy o udržení. K jistotě záchrany jim ale ani to nemusí stačit…

V sobotu 25. dubna Liberec od 16 hodin hraje na DTJ v Hradci Králové a v neděli 26. dubna je od 11 hodin v pavlovické domácí hale čeká duel se Sokolem Hradec Králové.

Liberec může předstihnout už jedině Sokol Hradec Králové a musí proto oba zápasy vyhrát, navíc ale ještě Sokol nesmí bodovat s Kotlářkou (přivítá ji rovněž v sobotu). Na lepší vzájemný zápas by je pak Liberec předstihl. Jestli se tak nestane, čekala by Liberecké s hvězdným Radkem Košťálem baráž proti El Niňu Praha B, kteří ovládli první ligu.

Přijďte proto povzbudit Liberec v neděli 26. dubna od 11 hodin v jeho letošním posledním extraligovém utkání. V sestavě opět nebude chybět Radek Košťál. „Záchranu už nemáme ve svých rukou, ale bojovat musíme až do konce. Teoretická šance stále existuje," je si Košťál vědom nezáviděníhodné situace.

Vítěz starých fotbalových gard postupuje

Liberec - Dnes od 18 hodin se představí čtyři družstva fotbalových veteránů, aby sehrála poslední turnaj dlouhodobé soutěže. Ze čtyř týmů (Slovan, Rapid, Doubí a Camel) si zatím vede nejlépe liberecký Slovan. Uvidíme, jak se mu povede v domácím prostředí umělé trávy U Nisy. Vítěz postupuje přímo na MČR.

Sezónu turnajů Grand Prix A dospělých tradičně uzavře Memoriál Petra Sima

Liberec - Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci pořádá Memoriál Petra Sima turnaj GP A dospělých v badmintonu.

Od dnešního dne do neděle 26. dubna se v Liberci se bude hrát 21. ročník tohoto turnaje a svá loňská vítězství jsou připraveni obhájit Adam Mendrek a Hana Milisová.

Mezi přihlášenými najdeme i jiná zajímavá jména. Ve čtyřhře mužů se představí trojnásobní mistři republiky Jakub Bitman a Pavel Drančák. Bitman s Alžbětou Bášovou coby hned šestinásobní čeští šampióni potom budou největšími favority smíšené čtyřhry.

Jaromír Janáček, který tak dobře zahrál před deseti dny v utkání o třetí místo play-off extraligy, se představí ve všech třech disciplínách, ve čtyřhře v páru s dalším českým reprezentantem Ondřejem Kopřivou.

Dále bude startovat druhý pár na slovenském žebříčku Juraj Vachalek Miroslav Haring ve čtyřhře. Na turnaji Petra Sima jedou otestovat formu před mistrovstvím Slovenska. Hraje se na osmi kurtech dolní a horní haly v Harcově a dnes se hraje od 17 hodin kvalifikace ve smíšené čtyřhře. Zítra začne turnaj slavnostním zahájením před devátou hodinou a poté již začnou boje v hlavní soutěži, kde se utká 49 mužů a 31 žen.

V neděli jsou od 9 hodin na programu semifinále a později finále. Ta se hrají pouze ve spodní hale.

Mezi 105 účastníky je sedm zástupců z pořádajícího klubu BK TUL a největší naděje z nich na úspěch mají Mirko Šída a Martin Slatinský ve čtyřhře.