VRATISLAVICE NAD NISOU

Změny autobusů ve Vratislavicích

Kvůli rekonstrukci tramvajové trati mění Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou trasy autobusů č. X5 a školní linky č. 59. Autobusy budou jezdit po nové trase 14 dní. Situace je podle vedení Vratislavic dočasná a „v konečném důsledku přispěje ke kvalitnějšímu a bezpečnějšímu provozu na tramvajové trati mezi oběma městy".

Linka č.X5 tak bude nově začínat a končit v zastávce Vratislavice kostel, autobusy budou nově stát na benzinové pumpě, kde se budou také otáčet. Školní linka č.59 má novou objízdnou trasu, od zastávky Vratislavice U Cukrárny bude přemístěna zpět před rozvodnu RWE ulicí Za Cukrárnou, Dopravní, Rochlická a Tanvaldská do zastávky Vratislavice škola.

LIBEREC

KyberRoboti budou soutěžit na Technické univerzitě

Už 8. ročník neformální kreativní soutěže malých výukových robotů KYBER robot 2015 pořádá Technická univerzita pro žáky základních a studenty středních škol. Cílem kreativní soutěže je podle vedoucí projektu Edutech Miloše Hernycha prověřit schopnosti a nápaditost studentů a také u nich vzbudit zájem o studium technických oborů. Soutěžit se bude tradičně ve dvou kategoriích: Stavebnice Bioloid a Libovolný robot bez použití stavebnice Bioloid. Soutěž proběhne 4. března 2015.

FRÝDLANT

Hudební večer na zámku Frýdlant

Dnes od 18 hodin se na státním zámku Frýdlant uskuteční další hudební večer pro všechny přátele a milovníky vážné hudby. Hudebními variacemi a ukázkami z děl mistrů Bacha, Mozarta, Ravela a Brittena s komentářem provede účastníky pan Hrdina. Letos navíc uplyne 213 let od zpřístupnění zámku veřejnosti. Původní hrad, rozšířený o renesanční zámek, se stal po bitvě na Bílé hoře majetkem slavného vojevůdce Albrechta z Valdštejna. Posledními vlastníky hradu byli Clam-Gallasové, kteří jej již roku 1801 zpřístupnili veřejnosti, Frýdlant se tak stal nejstarším hradním muzeem ve střední Evropě.

TURNOV

Modrý kocour

V Turnově dnes začíná 20. ročník přehlídky divadelních souborů Modrý kocour. Až do neděle mají návštěvníci možnost shlédnout 23 představení od amatérských a mnohdy netradičních souborů až po profesionály. Kromě českých divadelníků přijedou letos do Turnova i soubory ze Slovenska, Polska a Německa. Vítězové Modrého kocoura se dostanou na celostátní přehlídku Divadelní Piknik Volyně, nebo na celostátní přehlídky experimentujícího divadla a studentských divadelních souborů Šrámkův Písek či Mladou scénu v Ústí nad Orlicí. Domácí scénu zastupuje TDS a Společnost bloumající veřejnosti z Turnova a Stopa a Vydýcháno z Liberce.