Dopravu ve Frýdlantě dál komplikuje uzavřený přejezd

Frýdlant - O dva dny déle, než bylo naplánováno, budou řidiči muset objíždět železniční přejezd v Žitavské ulici. Dostat se do města je možné jen po objízdné trase přes Větrov. Podle starosty města Dana Ramzera můžou za prodloužení uzavírky technologické přestávky. „Ředitelství silnic a dálnic nepovolilo dodavateli stavby vyasfaltovat přejezd v jeden den," uvedl Ramzer. Auta se do Žitavské ulice podle něj vrátí nejspíše ve středu večer. Uzavírka se nejvíce dotkla řidičů kamionů, kteří mají vjezd do města úplně zakázán. Na uzavřený přejezd se nyní upírá i větší pozornost policistů. „Neukáznění řidiči vjíždějí do zákazu vjezdu ve Vrchlického ulici a snaží se jí projet v protisměru," popsal Ramzer nejčastější prohřešek.

Policisté pátrají po cyklistovi, který srazil ženu a ujel

Liberec - V libereckých ulicích skončila další chodkyně se zraněním, v říjnu už poněkolikáté. Tentokrát srazil pětapadesátiletou ženu na přechodu cyklista. Srážka se stala v úterý ráno ve Vítězné ulici nedaleko Severočeského muzea. „Chodkyně upadla na vozovku a přitom utrpěla pohmožděniny na nohách, na krku a na hlavě a musela později vyhledat lékaře," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková. Po cyklistovi, který z křižovatky ujel, aniž by ženě pomohl, nyní policisté pátrají.

Školákům na dětské „univerzitě" začal semestr

Liberec Do sedaček v univerzitní posluchárně opět zasedli mladí školáci. Děti a náctiletí ve věku od šesti do devatenácti let zažili ve středu slavnostní imatrikulaci. Výuku pro děti letos na Technické univerzitě pořádají už po sedmé. „Zájem je stabilně vysoký, u některých oborů jsme opět zaznamenali převis uchazečů. V ročníku je 320 dětí, hlásily se k nám z celé České republiky," uvedl koordinátor projektu Miloš Hernych.

Studium dětí je sice volnočasovou aktivitou, opravdovou univerzitu ale připomíná. Děti mají svůj index, navštěvují přednášky, chodí i do laboratoří a na konci skládají zkoušky.