Policie žádá o pomoc při hledání vrtných kladiv

Policie pátrá po pachateli, který na začátku března odcizil dvě vrtná kladiva včetně vrtných korunek. Zařízení zmizelo z areálu za rozhlednou Královka poblíž Janova nad Nisou. „Odcizením uvedených dvou vrtných kladiv včetně vrtných hlavic vznikla poškozené firmě zabývající se geologickými pracemi a vrtnou činností předběžná škoda dvě stě tisíc korun," vysvětlila policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Pachateli hrozí až pět let ve vězení. Policie žádá, aby se občané v případě jakýkoliv informací hlásili na číslo 158.

Rally Bohemia již zveřejňuje uzavírky

Na webech obcí, jejichž katastry jsou dotčeny rychlostními zkouškami Rally Bohemia 2016, se objevují informace o uzavírkách. Fanoušci rallye sportu zatím řeší, že se letošní Rally Bohemia jede ve stejném termínu jako Polská rallye, kde mají možnost shlédnout i vozy kategorie WRC.

Hroší kůže politiků

Sdružení Transparency International, Oživení, Naši politici a Krajské protikorupční pracoviště pořádají v pondělí 18. dubna od 17 hodin veřejnou debatu na téma: Hroší kůže českých politiků. Proč se v České republice zvolení zástupci tolik drží u moci, zuby nehty? Jaké jsou příčiny a jak je tomu jinde v zahraničí? Kdy by měl politik nebo manažer veřejné organizace odstoupit ze své funkce? Na tyto a další otázky by měla beseda odpovědět. Akce se koná v malém sále Krajské vědecké knihovny.

Hejnice dostaly míň na likvidaci azbestu

Likvidace azbestu, kterým byl prolezlý jeden pavilon tamní základní školy, stála Hejnice 5 milionů korun. V pavilonu sídlila družina a tři třídy prvního stupně. Rozbory naštěstí neprokázaly, že se azbest dostal do vzduchu uvnitř budovy. Likvidace ale byla nad plán. Původně se totiž měla celá škola jen zateplit, teprve následně se zjistilo, že pavilon se musí zbourat. Radnice proto sháněla na likvidaci azbestu dotaci. Státní fond životního prostředí nejprve slíbil 1 milion, teď ale poslal jen 380 tisíc. „Ale i těch 380 000 na chodníku nenajdu, takže za to děkujeme a aspoň budeme mít na polovinu nové podlahy v tělocvičně," řekl starosta Jaroslav Demčák.