Dvě nehody v Liberci

Liberec - Včera ráno nedala řidička osobního auta přednost náklaďáku a došlo k nepříjemné srážce, která se naštěstí obešla bez vážných zranění. Nehoda se udála na křižovatce ulic Ještědská Kubelíkova. K tragédii mohlo dojít včera ráno také na druhé straně Liberce, na Dobiášově ulici. Ženě stojící na přechodu se z ruky vytrhl osmiletý syn a vběhl pod kola projíždějícímu automobilu. „Řidič již střetu nedokázal zabránit a dítě tak narazilo do pravé přední boční části vozidla. Chlapec utrpěl naštěstí pouze lehké zranění, se kterým jej z místa nehody převezlo na ošetření do Krajské nemocnice Liberec vozidlo záchranky," potvrdila mluvčí liberecké policie Vladimíra Šrýtrová. Policisté dali hned na místě řidiči „dýchnout", výsledek testu na alkohol byl negativní.

Svévolná skládka za Modlibohovem

Modlibohov - Svah pod silnicí z Modlibohova směrem ke křižovatce v Kotli (pod odbočkou na Sobákov), si někdo „spletl" s veřejnou skládkou. V čase mezi sobotou 9. dubna zhruba od 13 hodin do neděle 10. dubna odpoledne tam někdo naházel řadu pneumatik. „V pondělí jsme zajistili úklid, který stál přes 5 tisíc Kč a podali jsme trestní oznámení. Pokud někdo zachytil nějakou podezřelou činnost na tomto místě ve výše uvedeném čase, ať předá informace Policii ČR," žádá starosta Českého Dubu Jiří Miler.

150

150 let uplyne letos od prusko-rakouské války v roce 1866. I na Liberecku došlo během této války k několika střetům. Jeden z nich se odehrál i u Dlouhých Mostů. Právě tam si vojnu s Prajzem připomenou už v sobotu 16. dubna. Program začne ve 13.30 nástupem historických jednotek u obecního úřadu, pokračovat bude pietním aktem u pomníku padlým, živým obrazem srážky rakouských a pruských oddílů ve 14.30, dekorováním jednotek a bohoslužbou za zemřelé vojáky v 16 hodin v kostele sv. Vavřince. O týden později pak proběhne rekonstrukce bitvy u Liberce z roku 1757.