Jindřichovice pod Smrkem

Ředitelem u důchodců bude Petr Pávek

Bývalý starosta Jindřichovic Petr Pávek, který proslul svým bojem proti úřednímu šimlovi, se znovu vrací do vedoucí pozice. Ne však jako starosta, ale jako ředitel tamního Domova důchodců. Po opakovaném výběrovém řízení ho jmenovala Rada Libereckého kraje. Pávek povede krajskou příspěvkovou organizaci od 1. ledna 2016 se zkušební dobou 6 měsíců. Komisi přesvědčil svou koncepcí budoucího rozvoje zařízení. V ní je například záměr přemístit pohyblivé klienty z okraje obce blíže do centra, aby měli senioři po ruce služby a byli víc v kontaktu s ostatními obyvateli Jindřichovic. Dalším jeho plánem je vylepšování domova důchodců s pomocí čerpání evropských dotací. Před uplynutím zkušební doby bude předložena Radě kraje hodnotící zpráva nově jmenovaného ředitele. Do výběrového řízení se přihlásilo sedm uchazečů, jedna uchazečka nesplňovala podmínku dosažené odborné praxe a byla tak vyřazena.

Liberec 

Zeyerova ulice konečně průjezdná

V Liberci, Zeyerově ulici včera slavnostně předali kompletně opravenou ulici. Ta byla pro vjezd automobilů dlouho uzavřena, stejně jako navazující Slunečná ulice a to kvůli celkové rekonstrukci. Opravu platilo město, zhotovitelem byla firma M-Silnice. „Jsou tady nové chodníky, které se na jedné straně zúžily a vyznačila se podélná parkovací místa od internátu až k Malému divadlu," uvedl za dodavatele stavby Jan Wohlmuth. „Kromě toho se tu vyměnilo špatné podloží, uliční vpustě, je tu kompletně nový povrch. Celé se to zkomplikovalo tím, že ještě předtím se tu prováděla rekonstrukce vadné vodovodní sítě, která byla v režii Severočeské vodárenské společnosti. Bohužel, ta stavba měla zpoždění, takže namísto počátkem července jsme staveniště přebírali první týden v září," vysvětluje Wohlmuth. Původně měla být Zeyerova hotová během října, zpoždění nabralo měsíc a půl.

Frýdlant

Noví pomocníci pro kompostárnu

Město Frýdlant pořídilo dva nové stroje nezbytné pro provoz komunitní kompostárny. Jde o prosévačku a přístroj na drcení a štěpkování. Náklady činily 982 600 Kč, Frýdlant ale z této částky zaplatil jen 124 352 Kč, zbytek pokryla dotace z EU. Prosévačka substrátu a štěpkovač budou zpracovávat posekanou trávu a větve z městské zeleně, ale i od občanů. Na jaře město rozmístí k zahrádkářským koloniím velkoobjemové kontejnery, kam budou moci lidé trávu a větve odkládat. Několikrát týdně se budou odvážet do kompostárny v prostorách školního statku. Ti, kteří to budou mít k zahrádkářským koloniím daleko, budou moci trávu a větve vozit do sběrného dvora společnosti A.S. A.

Liberecký kraj

Studenti tvořili výtvarné návrhy, které ozdobí interiér hospice

Výsledky výtvarné soutěže „Světlo pro hospic" vyhlásí dnes dopoledne vedení Libereckého kraje. „Do výtvarné soutěže dorazilo celkem 12 návrhů ze tří uměleckých škol v Libereckém kraji," vysvětlila mluvčí krajského úřadu Markéta Dědková.

Ocenění předá žákům středních škol hejtman Libereckého kraje Martin Půta společně se členy odborné poroty a zástupci obecně prospěšné společnosti Spacium, která soutěž organizovala. Vítězné dílo ozdobí prostory budovy hospice.