RASPENAVA

Koupaliště už jsou vesměs napuštěná

Těsně před prázdninami se napustilo pro veřejnost koupaliště v Raspenavě, otevřené je od 9 do 20 hodin. K osvěžení láká i koupaliště v autokempu v Hejnicích, otevřeno je od 8.30 do 18.30 hodin. Už v květnu se napustilo i koupaliště v Českém Dubu, kde je povoleno i stanování. Otevřeno je o prázdninách od 9 do 20 hodin.

LIBEREC 

Letní výlov oblečení proběhne na komunitní zahradě v Liberci

Na komunitní zahradě na Lazebnickém vrchu v Liberci proběhne ve čtvrtek první open air bazar oblečení. Bazar se bude konat na horní terase. Na místě budou v omezeném množství palety a cívky, které lze použít jako stoly pro oblečení. „Vylovte své kousky oblečení a doplňků, které byste chtěli darovat nebo prodat. Výtěžek z prodeje oblečení můžete darovat na chod zahrady," zvou všechny organizátoři akce a dodávají, že zbytek oblečení, které si nebudou chtít prodávající vzít s sebou, půjde do azylového domu. Pokud chcete na místě prodávat oblečení, můžete se přihlásit na tel. 731 140 399. Začátek akce je naplánovaný na 17 hodin a prodej bude pokračovat až do 20 hodin.

Připomněli oběti komunismu

Oběti komunistického režimu uctili včera u příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu politici, zástupci Konfederace politických vězňů, ozbrojených složek i pamětníci. „Připomínáme si více než 40 let trvání režimu, který měl dvě tváře. Jednu, ve které svůj režim vykládal, a druhou, skutečnou. Desítky až stovky mrtvých, ohromné množství zničených životů, vyvlastňování majetku… Můžeme si připomenout jména jako Milada Horáková nebo Josef Toufar. Každý z nás by mohl jmenovat další a další lidi, kteří nesklonili hlavu a zaplatili za to životem nebo zničenou existencí," řekl při aktu hejtman Martin Půta.