Do obnovy sídliště Rochlice půjde dalších 68 milionů

Do revitalizace svého největšího sídliště Rochlice dá Liberec dalších 68,314 milionu korun. Peníze z evropských fondů pomohou vylepšit veřejný prostor na sídlišti, kde žije více než 10 000 lidí. Další miliony má město pro sídliště k dispozici díky úsporám na předchozích projektech, navíc získalo přes milion eur (28 mil. Kč), které ministerstvo pro místní rozvoj na integrovaný plán rozvoje města (IPRM) přidalo.

V Chrastavě zateplují školky

Po školce v Revoluční ulici se nového zateplení dočká školka v Luční ulici. V pondělí 20. října podepsali zástupci obce smlouvu na realizaci zateplení a výměnu oken objektu MŠ Luční. Vítězem veřejné zakázky se stala v konkurenci 8 přijatých nabídek firma ADAPTO, která neprodleně zahájila práce. Ještě v letošním roce proběhne za provozu jen s určitým omezením výměna oken a dveří. V příštím roce budou práce pokračovat zateplením fasády, střešní konstrukce a stropu nad suterénem. Veškeré stavební práce by měly být ukončeny do konce letních prázdnin.

Začala výstava ovoce a zeleniny

Včera začal ve Stráži nad Nisou již 16. ročník krajské Regionální výstavy ovoce a zeleniny. Zahrádkáři, kteří se na výstavě sešli, chtějí podle organizátorů veřejnosti, ale také sami sobě dokázat, že na svých zahrádkách dokáží ledacos vypěstovat a že se tím rádi pochlubí ostatním. „Snahou každého správného zahrádkáře by mělo být pochlubit se ostatním, co pěkného se mu podařilo vypěstovat. Ať už je to pěkná mrkev, krásně vybarvené jablko, chlupatý kaktus, nebo krásný květ jiřiny. Vítány budou na výstavě zejména vzorky málo známých druhů ovoce a zeleniny. Pochopitelně též i netradiční výrobky a exponáty jakými se v minulých letech pochlubila řada našich členů," zval k účasti Jaroslav Trávníček, předseda územní rady ČZS Liberec, která výstavu pořádá. Během výstavy, která se koná v místním Obecním domě až do neděle 26. října, se uskuteční test Poznáváme semena našich plodin. „Pochopitelně s malou odměnou pro účastníky," vysvětlil za organizátory Trávníček.