Ve Vratislavicích mají Keltskou stezku. Poučí o stromech  

Vratislavice – Ve vratislavickém lesoparku se můžete projít Keltskou stezkou stromů. Naučná stezka byla nedávno osázena novými informačními panely, díky kterým se návštěvníci mohou zajímavou formou seznámit s významem původních dřevin a naučí se rozpoznávat jednotlivé druhy stromů. Keltskou stezku mohou využívat nejen návštěvníci, kteří zde hledají odpočinek, ale také děti z mateřských či základních škol jako rozšíření vzdělávacího programu. Všechny stromy na stezce jsou arboristicky popsány, a navíc na informačních panelech naleznou návštěvníci lesoparku typologii osob narozených v termínu, který je se stromem spjatý. Celkem bylo osazeno 23 panelů a vysazen jeden Jeřáb ptačí. Projekt byl podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Odpadové Oskara získaly v Libereckém kraji tři obce  

Liberecký kraj – Kde se nejvíce a nejlépe třídí? Podle organizace Arnika jsou na tom v Libereckém kraji nejlépe vesnice Kravaře na Českolipsku, Malá Skála a město Semily. Ty vyprodukovaly ve svých kategoriích nejméně směsného odpadu na rok a na osobu. Za to si vysloužily titul Odpadového Oskara. Kravaře vyprodukovaly 52,3 kilogramů směsného odpadu na jednoho obyvatele, Malá Skála 82,5 kilogramů a Semily 134 kilogramů. Podle tiskového mluvčího Arniky Jana Vávry svědčí skvělé výsledky o dobrém nastavení odpadového hospodářství, podmínek pro třídění, motivace občanů nebo třídění bioodpadu. Krajská úroveň ekologické soutěže navazuje na celorepublikovou soutěž Odpadový Oskar.

Ukradl rybičky, ale loupež mladý recidivista málem nepřežil  

Liberec – Nejprve ukradl v obchodě sedm konzerv s rybičkami, a když si ho všiml pracovník ostrahy, dal se na útěk. To se mu ale nevyplatilo. „Vyrazil po chodbě až k zábraně, která oddělovala místo, v němž právě probíhala rekonstrukce. Přehoupl se přes zábradlí a přelezl desku, ke které byla připevněna plachta proti prachu a suti. Do té se však zamotal a volným pádem zmizel do prostor staveniště v hloubce necelých šesti metrů pod ním,“ vysvětlil policejní mluvčí Vojtěch Robovský. K bezmocnému recidivistovi se ihned seběhli dělníci i ostraha a zavolali záchranku. Mladík skončil v nemocnici, rybičky zpátky v obchodě.