Nízké teploty nutí teplárnu přitápět

Liberec - Poměrně nízké teploty pozměnily plány Teplárny Liberec. Zatímco před týdnem tu ještě panovala tropická vedra, začátek září už je poměrně chladný a průměrné víkendové teploty teď dokonce poklesly pod 13 stupňů Celsia. Vyhláška vyžaduje pro zahájení vytápění tři takové dny za sebou s výhledem obdobného počasí pro další dny. Teplárna proto přistoupila k přitápění. V loňském roce se poprvé zatopilo 12. září. Vedení teplárny upozorňuje všechny odběratele tepla, aby po letní odstávce vytápění zkontrolovali veškeré rozvody tepla uvnitř objektů. V případě zjištění jakýchkoli netěsností by měli lidé kontaktovat dispečink na telefonech 485 386 203 nebo 606 778 914.

Kontakt sbírá knihy pro děti

Liberec - Téměř pět set knih určených pro děti ze znevýhodněného sociálního prostředí se během půl roku podařilo vybrat Komunitnímu středisku Kontakt v Liberci. Sbírka, která je součástí celorepublikového projektu Druhý život dětské knihy, se uskutečňuje pod patronací Nadace Konto Bariéry. Sbírka odstartovala letos v lednu a trvá do odvolání. Zájemci mohou dětské knihy nosit do Centrálního klubu seniorů v Palachově ulici od pondělí do čtvrtka od 10 do 17 hodin, v pátek do 14 hodin. O knihy se mohou přihlásit i instituce pracující s dětmi pocházející ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Uprchlíci potřebují hlavně teplé oblečení. Připojte se ke sbírce

Liberec - Včera odstartovala sbírka určená pro uprchlický tábor v Bělé-Jezové. Občané, kteří mají zájem pomoc, mohou nosit oblečení a další drobnosti jako balíčky s kávou na libereckou faru v Kostelní ulici naproti kostelu sv. Antonína. „Vzhledem k blížící se zimě bychom potřebovali hlavně teplé oblečení a boty, a to i pro děti," upozornil Pavel Eliáš z pořádajícího spolku „Jsme kamarádi" a dodal, že už se objevili první zájemci. „ Je to téma, které nám nemůže být lhostejné a týká se nás všech," dodal. Sbírka poputuje do tábora v Bělé, kde se o ni očekává velký zájem.

Máme se bát islámu? A debatujte

Liberec - Na debatu s blogerem Hatemem Berrezougou zve v úterý 8. 9. od 17.00 Knihkupectví Fryč. Dozvíte se vše o náboženství, jehož militantní podoba, která vyústila v občanskou válku v Sýrii, vyhání z domova na sta tisíce uprchlíků. Berrezouga pochází z Tunisu, kde vystudoval anglickou literaturu a později italsko-francouzskou filologii na FF UP v Olomouci. Spolu s ním bude debatovat římskokatolický kněz a liberecký arciděkan Radek Jurnečka.