Muž jel i s trojnásobným zákazem

Liberec Netypického „rekordmana" zachytili minulý týden liberečtí policisté. Když chtěli zkontrolovat 28letého řidiče auta Suzuki, s překvapením zjistili, že muž má trojnásobný zákaz řízení.

„Dva od soudu z Jablonce a jeden z Liberce. Má zákaz řízení do roku 2017, 2018 a třetí dokonce až do roku 2020," vysvětlila mluvčí liberecké policie Ivana Baláková, podle které je zjevné, že nařízení úřadů muž příliš vážně nebral. (red)

Zoolog provede pavilonem žiraf

Liberec V sobotu budou mít žirafy svůj světový den. K mezinárodnímu projektu, který má informovat veřejnost o situaci žiraf ve volné přírodě, se připojila i liberecká zoologická zahrada. Ta si pro zájemce připravila sérii komentovaných prohlídek, jež bude uvádět hlavní zoolog Luboš Melichar.

Prohlídky trvají zhruba tři čtvrtě hodiny a je nutné se na ně předem zarezervovat. Rezervační systém funguje na stránkách zoologické zahrady už od včerejška. (gb)

STŘEVLIK se stěhuje do Hejnic

Liberecký kraj STŘEVLIK, Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje, které dlouhodobě zajišťuje programy pro školy i veřejnost, opouští dosavadní útočiště v Ekocentru v Oldřichově v Hájích a nově bude fungovat v bývalém domově mládeže v Hejnicích.

„Ekocentrum, tedy vlastník objektu, od nového roku dvojnásobně zvýšil ceny za ubytování, což výrazně omezilo hlavní činnost STŘEVLIKu, kterou jsou pobytové programy," vysvětlil krajský náměstek Josef Jadrný a dodal, že přestěhováním organizace kraj ušetří až devět set tisíc, které by měly zůstat v oblasti environmentální výchovy. (gb)

Do kempu teď už i s karavanem

Nové Město pod Smrkem Novou podobu získává kemp v Novém Městě. Radnice tam teď dokončila jedenáct stání pro karavany.

„Doteď měly karavany problém, parkovaly před kempem, nebylo to komfortní. S karavanem teď jezdí čím dál víc lidí, chtěli jsme jim vyjít vstříc. Kemp sousedí s nástupním místem Singltreku pod Smrkem, takže pro lidi, kteří si chtějí vzít s sebou kola, je to úplně ideální," řekl starosta Nového Města Pavel Smutný. Radnice už má plány i na modernizaci hlavní budovy s občerstvením, na tu ale zatím nemá peníze. (jap)