Hodkovice nad Mohelkou

Převrátili auto na střechu

Dva řidiči se podruhé narodili na prvního apríla při nehodě u Hodkovic. „Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky poblíž Hodkovic nepřizpůsobil řidič rychlost stavu komunikace a dostal s vozidlem smyk. V důsledku smyku najel na pravý okraj komunikace, kde narazil do svislého dopravního značení a následně havaroval vpravo mimo vozovku. Zde se vozidlo několikrát otočilo přes střechu a projelo přes náletové dřeviny," popsala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Následně auto přeskočilo potok a narazilo nezjištěnou částí do několika vzrostlých stromů. Vozidlo skončilo nakonec na kolech, avšak zcela zdemolováno. Oba cestující vyvázli s lehkým zraněním.

Černousy

Výluky na železnici, pojedou autobusy

Podle informací Správy železniční dopravní cesty bude ve dnech 9. 13. dubna 2016 vždy od 11.25 hodin do 19.25 hodin výluka na železniční trati Liberec Černousy, konkrétně v úseku z Frýdlantu do Černous. Důvodem výluk jsou dokončovací práce na rekonstrukci Riegelského tunelu. Náhradní dopravu budou mezi Frýdlantem a Černousy zajišťovat autobusy. Další výluka je pak naplánována od 18. do 24. dubna 2016 na trati Liberec Jablonec nad Nisou. A to ve všední dny od 8.30 do 18 hodin a o víkendu od 8.30 do 16 hodin. Souběžně s tím bude i jednodenní výluka na trati Jablonec Tanvald a to v pátek 22. dubna od 8.00 do 18.30 hodin. Důvodem jsou úpravy bezstykových kolejí, geometrických poloh kolejí a výřez porostu.

Nové Město pod Smrkem

V Novém Městě testují novou službu

Spolek pro seniory Červánek z Nového Města druhým měsícem testuje novou službu pro seniory. Ta spočívá v možnosti dopravy autem v Novém Městě nebo do Frýdlantu za účelem návštěvy lékaře, úřadu, pošty, hřbitova, nákupu potravin apod. Cena odpovídá provozním nákladům automobilu a časové náročnosti služby. Senioři jsou přepravováni osmimístným autem, které řídí vyškolený řidič, který je také nápomocen při nástupu a výstupu přepravované osoby, nikoliv však jako doprovod k lékaři či odnos nákupu domů apod. Nabízená služba nenahrazuje úkony pečovatelské služby, záchranné služby ani není taxislužbou. Objednat si ji lze na 775 249 942. Na konci dubna vyhodnotí Červánek zájem a pak bude s městem jednat o případné podpoře této služby.

Bedřichov

Silnice na Novou Louku je zavřená

Od včerejšího dne je uzavřena asfaltová silnička z Bedřichova na Novou Louku. Podle Jizerské o.p.s. platí zákaz vjezdu od křižovatky na Královku (u hájovny) až k zámečku na Nové Louce. Objízdná trasa pro auta vede po lesní cestě tzv. Vládní, která bude kvůli tomu mimořádně zprůjezdněna. Vjet však na ni kromě zásobování mohou pouze hosté ubytovaní na Šámalově chatě. Provoz je řízen semafory s 15minutovým intervalem. Uzavírka je nutná kvůli opravě mostu přes Červený potok. Silnice má být zavřená do konce června 2016. V případě, že se termín nestihne, budou opravy pokračovat po letních prázdninách. Pěší a cyklisté se na Novou Louku dostanou po žluté od stadionu v Bedřichově a přes křižovatku U Buku.

Liberec

Magistrát Liberce má nové stránky

Novou podobu mají od tohoto týdne oficiální webové stránky města Liberec www.liberec.cz. Nabízejí jednodušší orientaci i možnost zobrazení na mobilních zařízeních. „Město Liberec má konečně stránky, které odpovídají dnešním trendům a především v co největší míře respektují návštěvníka. Kladli jsme důraz na to, aby lidé na stránkách města našli snadno a rychle vše co chtějí, a to logikou jejich úhlu pohledu a situace, kterou řeší, nikoli dle uspořádání magistrátu a města, ať už si potřebují vyřídit úřední záležitosti nebo se zajímají o aktuální dění ve městě. Důležité je i nové responzivní přizpůsobení pro zobrazení na mobilních zařízeních, aby informace byly dostupné opravdu kdykoli a kdekoli," řekl primátor Tibor Batthyány. Brzy se mají také spustit blogy zastupitelů, které jim umožní na webu města prezentovat své názory i získat zpětnou vazbu formou komentářů k těmto příspěvkům.