Zavzpomínejte na Jizerské hory

Jizerské hory – Agentura ochrany přírody a krajiny ČR pořádá soutěž Moje vzpomínky na Jizerky. Do soutěže je možné přihlásit pouze vlastní fotografie či videa z Jizerských hor. Snímky musí autor dodat v elektronické podobě a musí být doprovázeny krátkou vzpomínkou. Podání snímků je možné buď osobně nebo e-mailem do 31. srpna. Výběr nejlepších snímků vzešlých z fotoalba bude letos v říjnu prezentován na samostatné výstavě v budově Krajské vědecké knihovny v Liberci a v příštím roce na putovní výstavě po vybraných jizerskohorských obcích a městech.

Utkají se nejlepší sekáči trávy

Višňová, Frýdlantsko – Ve Višňové na Frýdlantsku se tuto neděli konají závody v sečení trávy. Soutěž Ukaž, jak umíš sekat se odehraje na louce u Malinů, poblíž vlakového nádraží. Zúčastnit se může každý s vlastní sekačkou. Akce začíná v 10 hodin. Startovné je 100 korun. Občerstvení je zajištěno. Kdo se chce zúčastnit, může se přihlásit na: tomas.cyrus@email.cz nebo na telefonním čísle 607 971 547. 

V Rynolticích zavřeli obchod

Rynoltice – Prodejna s ovocem a zeleninou U Pepíčka v Rynolticích je zavřená. Podle webu Potraviny na pranýři byla důvodem plíseň, odpadky, poškozené stěny a celkové zanedbaný úklid v prodejně.