Člověk v tísni pomůže potřebným

Frýdlant – Poradenství v oblasti dluhů, bydlení, zaměstnání či vzdělávání dětí nabízí bezplatná poradna Člověka v tísni v centru Frýdlantu. Služby jsou poskytovány od pondělí do pátku, bez objednání lze přijít v pondělí od 14 do 18 hodin. Poradna sídlí v budově pojišťovny v rohu náměstí. 

Základní škola v Krásném Lese získá nová okna

Krásný Les – Výměna všech oken čeká budovu základní a mateřské školy v Krásném Lese na Frýdlantsku. Vyplývá to z údajů v registru veřejných zakázek. Kromě toho bude provedena i výměna vstupních dveří ze zahrady do školní budovy. Práce se mají stihnout během července a srpna, aby nebyla narušena výuka. 

V Hejnicích hledají kandidáty na Poctu starosty

Hejnice – Víte o někom, kdo by měl získat ocenění Pocta starosty? Až do konce května sbírají v Hejnicích nominace na budoucí držitele tohoto titulu. „Nominaci je třeba zaslat mailem na jaroslav.demcak@mestohejnice.cz nebo na podatelnu městského úřadu,“ uvedl starosta Jaroslav Demčák. Součástí nominace musí být i zdůvodnění. 

V Bulovce a okolí bude v sobotu svoz nebezpečného odpadu

Bulovka – Zbavit se nebezpečného či nadměrného odpadu budou moci obyvatelé Bulovky a okolí v sobotu 12. května. Kontejner bude přistaven k úřadu v Bulovce mezi 8.00 a 8.30 a na parkoviště v Arnolticích mezi 8.30 a 9.00. Obec upozorňuje, že tekuté odpady je možné odevzdat jen v uzavřených nádobách. Už v pátek 11. května v 11 hod. je možné odpad odevzdat u bytovky v Dolní Oldřiši.