Z DOPRAVY

Drobné změny jízdních řádů: nový spoj do průmyslové zóny

Liberec – Nový autobusový spoj budou moci využít zaměstnanci firem v liberecké průmyslové zóně Jih. Od příštího víkendu začne z centra města, z Fügnerovy ulice, jezdit nový spoj linky 31 s odjezdem v 17.22. Není to jediná změna jízdních řádů: školáky jezdící ke gymnáziu v Jeronýmově ulici potěší od 3. dubna nasazení kapacitnějšího kloubového autobusu na spoj linky 17 s odjezdem v 7.30 z Fügnerovy. Dosud v tento čas musely jezdit autobusy dva. Kvůli státnímu svátku navíc na Velikonoční pondělí nebude jezdit linka 600 do Globusu. Dopravní podnik o tom informoval na svém webu.

Představení nových autobusů pro Jablonecko, Semilsko, Jilemnicko či Turnovsko. Na snímku vpravo dálkový autobus Crossway PRO, vlevo příměstský autobus Crossway LE.
Wifi či plošina pro vozíčkáře. V kraji jezdí nové autobusy

Prodloužili provoz lyžařských autobusů. Až do pondělí

Liberecko – Až do Velikonočního pondělí 2. dubna budou v provozu speciální zimní autobusové spoje. Jejich provoz byl totiž už podruhé prodloužen. Ještě několik dní proto pojedou jak posilové autobusy na lince 145 z Liberce do Bedřichova a Hrabětic, tak spoj linky 650 z Hejnic na Smědavu.

Z KULTURY

Šaldovo divadlo uvádí muzikál

Liberec – Slavný muzikál My Fair Lady má ve čtvrtek na programu Šaldovo divadlo v Liberci. Začátek představení je v 19 hodin. V hlavní roli Lízy Doolittlové alternují Kateřina Paula Bohatová a Alžběta Bartošová. Dále hrají a zpívají: Pavel Nečas, Martin Polách nebo Oldřich Kříž jako Alfréd Doolittle. Režie se ujal Jan Kříž.

Muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení.
FOTO: Divadlo uvede nový muzikál. Inspirovali se filmem režiséra Almodóvara

V Lidových sadech hraje Dragoun

Liberec – Koncert známého muzikanta Romana Dragouna začíná v libereckých Lidových sadech ve čtvrtek od 19 hodin. Hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel v jednom je členem Beatové síně slávy a aktivně účinkuje ve skupinách Progres 2, Futurum, Supergroup, T4 a His Angels. Vstupné je dobrovolné. 

TIPY NA VÝLET

Stezka stromů zahájila sezonu

Krkonoše – Stovky dětí i dospělých navštívily o uplynulém víkendu Stezku korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních, aby se zúčastnily předvelikonočního malování dřevěných vajíček. Akce, jejíž součástí bylo také vystoupení Plzeňského dětského sboru, odstartovala první jarní sezonu na této nové krkonošské dominantě. Za necelých devět měsíců po otevření se Stezka korunami stromů stala nejen turistickou atrakcí, ale také důležitým vzdělávacím a kulturním centrem.

Liberečtí takini jsou celoevropskou raritou.
V liberecké zoo dovádějí mláďata takinů

V Oldřichově se budou malovat kraslice a vítat jaro

Oldřichov v Hájích – Přivítat jaro a užít si velikonočních radovánek mohou tuto neděli všichni návštěvníci oldřichovského ekocentra. Budou se malovat kraslice voskem, plést pomlázky, vyrábět plstěné ozdoby, opékat buřty a také jezdit na koni. Chybět nebude ani jarmark místních výrobců a prodejců, svůj stánek zde bude mít i liberecké sdružení TULIPAN. Akce začíná v 10 hodin a potrvá do 15 hodin. Malí i velcí účastníci se mohou těšit na tradiční velikonoční občerstvení.

Z KRIMI

Bratři se poprali ve Frýdlantě, zasahovali strážníci

Frýdlant – U rodinného sporu, který vyvrcholil hádkou, nadávkami a fyzickým napadáním, museli v půlce března zasahovat frýdlantští strážníci. „Ve večerních hodinách pěšky kontrolovali ulice Frýdlantu, když zaslechli rámus z nedalekého parkoviště, vydali se za zdrojem hluku a narazili na dva muže, kteří si nadávali a fyzicky se napadali,“ popsala mluvčí liberecké městské policie Daniela Bušková. „Naštěstí nebyl nikdo zraněn a oba bratři slíbili, že násilím už nic řešit nebudou,“ uzavřela mluvčí.

Ilustrační foto.
Usedla opilá za volant. A vydala se na lup do zahradnických potřeb

Policie kontrolovala železnici. Řešila dvě desítky přestupků

Liberecký kraj – Policie kontrolovala železnici v celém Libereckém kraji. „Zaměřili jsme se především na vlaková nádraží, odstavné nádražní plochy, na kontroly mezinárodních a vnitrostátních vlaků, pátrání po osobách, nelegální migraci a podobně,“ sdělila krajská koordinátorka prevence kriminality Lenka Dvořáková. Do bezpečnostní akce, která se konala již opakovaně, se letos v Libereckém kraji zapojila více jak stovka policistů. Ti zkontrolovali bezmála 200 železničních přejezdů, na 40 vlakových stanic a nádraží, přes 90 osobních a více jak 50 nákladních vlakových souprav, v nich pak na 300 cestujících. „Řešili jsme asi dvě desítky přestupků, převažovaly zejména přestupky v dopravě, pokutu zaplatily i dvě osoby, které se pohybovaly v kolejišti,“ dodala Dvořáková. Akce se konala v rámci mezinárodní kontrolní akce 24-BLUE RAD.