Světelné tabule upozorní na nebezpečí na silnicích

Liberec – Informační tabule chce město Liberec zprovoznit už příští rok. Podle mluvčí radnice Jany Kodymové jich bude třináct a podobný bude i počet meteohlásek. „Umístíme je na nejzatíženější příjezdové tahy a na místa, kde dochází k častým nehodám vlivem zhoršených meteorologických podmínek, zejména v zimních měsících,“ sdělil náměstek primátora pro technickou správu města Tomáš Kysela. Cedule tak budou řidiče varovat především před hrozbou náledí, silného větru nebo mlhy. Informovat budou také o kolonách, nehodách či uzavírkách. Město dostalo na nový systém dotace ve výši 10,5 milionů korun.

Poděkují za lavičky na Rašovce

Rašovka – Ať už projíždíte nebo jdete ze Šimonovic do Rašovského sedla a dále po hřebeni, máte od konce června možnost využít deset laviček na místech s nejlepšími výhledy do širokého okolí. Byl to nápad dvou kamarádek ze Šimonovic. „Jeho realizace se potom uskutečnila za podpory sponzorů, místních obyvatel truhláře, hasičů a majitelů pozemků. Ti všichni prokázali, že nemyslí jen na sebe, ale i na ostatní. Za to i za příjemná odpočívadla jim patří poděkování,“ řekla Eva Burdová. V sobotu všem zúčastněným slavnostně poděkují. 

V pátek a v sobotu vybírají na veterány

Liberec – Dobrovolníci vyrazili do libereckých ulic s kasičkami. Společnost Post Bellum organizuje sbírku na válečné veterány. Liberečanům nabízejí charakteristické květy vlčích máků. „Veteránů druhé světové války u nás žije posledních 600,“ uvedla Kristýna Bardová z Post Bella. V sobotu se jako každoročně slaví Den válečných veteránů.