Pád ze skály dívka nepřežila

Dolánky – Tragicky skončila procházka tří nezletilých dívek, které se vypravily do lokality Šetřilovsko u Dolánek směrem k Zrcadlové koze. Vylezly na 20 metrů vysoký skalní masiv, ze kterého se pak dvě zřítily. „Jedna dívka měla středně těžká poranění a byla převezena do nemocnice v Liberci sanitkou. U druhé dívky probíhala resuscitace na místě desítky minut. Bohužel, byla neúspěšná a lékař konstatoval smrt. Na místě byla i psycholožka, která pomáhala zvládat složitou situaci dalším účastníkům,“ uvedl mluvčí Záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Třetí z dívek hasiči zachránili, když ji pomocí speciální techniky dostali ze skály dolů k náhonu. Dívka žádné zranění neutrpěla. „Nešťastnou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na věk zemřelé dívky a její rodinu nebudeme poskytovat žádné další bližší informace,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Ochutnejte divadlo ze všech stran

Liberec – Herectví, tanec, rytmika se zpěvem i alternativní divadlo. V pondělí 14. srpna začíná už třetí ročník akce Ochutnejte divadlo, které proběhne v Malém divadle. Letošní workshop nabídne čtyři dílny vedené profesionálními umělci z divadla F.X.Šaldy. Vše vyvrcholí pátečním představením pro diváky, které začne v 19 hodin v Malém divadle. Divadelních dílen se zúčastní přes 40 zájemců. (red)

Jiskra pro malého Lukáše

Vratislavice – Co nejvíc peněz pro postiženého desetiletého Lukáše Molnára z Vratislavic má získat zítřejší akce Jiskra pro Lukáše. Hlavním lákadlem bude exhibiční fotbalový zápas domácího účastníka okresního přeboru s týmem hvězd Real Top Praha, který začne ve 13.30 hodin. Od 12 se představí fotbalové přípravky Slovanu Liberec a Jiskry Vratislavice, budou i ukázky aerobiku či freestyle fotbalu. Vystoupí i skupina Těla a Jakub Děkan.

Porscheho smrt prokoukne

Jizerské hory – Spolek Patron připravuje s Lesy ČR další opravu památky, kterým je pomník Porscheho smrt, který leží na levém břehu Černé Nisy asi kilometr od pramene. Pomník bude očištěn od porostu lišejníků a obnoven bude i rozsáhlý nápis, který je v současnosti již jen stěží čitelný. Rovněž by se mělo prosvětlit okolí nejblíže pomníku. Ten se totiž nachází momentálně v hustém smrkovém porostu. Wenzel Porsche, harcovský obchodník se dřevem, se stal 25. června 1874 v údolí horního toku Černé Nisy obětí zákeřného přepadení pytláky. Porscheho vrah byl dopaden až po 14 letech. (red)