Pejskařům přibudou v Liberci místa na volné venčení psů

Liberec – O třetinu se rozšíří počet míst, kde lze v Liberci venčit psa, aniž by musel být na vodítku. V současné době je ve vyhlášce 23 takových míst, nově se na seznamu objeví další 11 lokalit především v okrajových částech města. Jde o veřejně přístupná místa, kam pejskaři stejně chodí. Jde o plochy v ulici U Školky v Horním Hanychově, v Cechovní ulici, v parku Budyšínská, u křižovatky ulic Puškinova a Minkovická, Maršíkovu ulici v Rochlici, park Na Žižkově u kostela, ulici Horská a u Lesního koupaliště v Ruprechticích, Suldovskou ulici v Růžodole, ulici Na Výšinách ve Starém Harcově a ve Vratislavicích to bude psí park nad hasičárnou. Naopak dvě stávající plochy, kde mohli psi běhat dosud na volno, budou zrušeny, a to u vstupu do podzemního krytu v Lucemburské ulici, kde má vzniknout dětské hřiště, a u hráze liberecké přehrady. V celém prostoru přehrady na straně, kde je pláž, tak bude volné venčení psů zakázáno. Nově se mohou psi bez vodítka pohybovat v lesoparku naproti Královu Háji. 

Vloupal se do dvou bytů

Turnov – Do dvou bytů v panelovém domě v ulici  Granátová v Turnově se na začátku týdne vloupal zatím neznámý zloděj. Pachatel vnikl do obou domácností po vypáčení dveří. V jednom z bytů vtrhl do ložnice, kde vyházel ze skříní veškeré oblečení na podlahu, na zemi skončil i obsah zásuvek. Vše pak zanechal na místě, protože nenašel to, co hledal. Násilím se dostal do druhého bytu v témže patře, odkud odcizil zlaté a stříbrné šperky za nejméně 40 000 Kč. I zde po něm zůstala hotová spoušť potom, co prohledal skříně a šuplíky. Po totožnosti zloděje policie pátrá.

Město ocení dobrovolné hasiče

Liberec – Celkem 160 tisíc Kč ve formě daru dá město Liberec 8 sborům dobrovolných hasičů, které spolupracují s jednotkami sborů dobrovolných hasičů zřizovaných městem. Každý sbor tak dostane 20 tisíc Kč, které využijí na svou činnost, především na práci s mládeží a požární prevenci. „Práce s mládeží je u dobrovolných hasičů základem všeho. Stačí si uvědomit, že prakticky 100 % pozdějších členů výjezdových jednotek postupně projde všemi kategoriemi oddílů mladých hasičů,“ řekl primátor Tibor Batthyány. Většina SDH je navíc v okrajových částech města, kde bývá členství ve sboru jednou z mála možností zájmové činnosti pro mládež. Finanční podporu tak získají SDH Horní Hanychov, Karlinky, Krásná Studánka, Machnín, Pilínkov, Růžodol, Vesec a Vratislavice.

Autobus do Studánky se vrací

Liberec – Z důvodu zrušení opravy železničního podjezdu v ulici Hejnická v Krásné Studánce v Liberci bude autobus městské hromadné dopravy číslo 26 od 20. července 2017 vrácen na svoji původní trasu. Současně s tím končí objízdná trasa přes Stráž nad Nisou. Na lince budou platit stejné jízdní řády jako před uzavírkou ulice Hejnická.

Řezbáři se inspirují pověstmi

Hrádek nad Nisou – V rekreačním areálu Kristýna začíná dnes Letní dřevořezbářské sympozium v Trojmezí. Do Hrádku se tak sjeli řezbáři z Česka, Polska a Německa. Ve své práci nechají obživnout pověsti a pohádky z Lužických hor. Pracovat budou od 9 do 17 hodin. V sobotu bude řezání od 14 do 15 hodin přerušeno slavnostním setkáním za účasti partnerů, řezbářů a zástupců okolních měst, jehož součástí bude i malé občerstvení. Mimo možnosti sledovat řemeslníky při vytváření děl jsou jako doprovodný program připraveny po celou dobu sympózia dílničky pro děti, sobotní program navíc obohatí vystoupení skupin Jarret a SVR.