Komentované prohlídky začínají. Připomenou „století osmiček“

Liberec – V květnu opět začínají oblíbené Komentované prohlídky města Liberec, které budou tentokrát věnovány „století osmiček“. „Dvouhodinová prohlídka nabídne zajímavosti z moderních dějin našeho města, unikáty moderní architektury v dolním centru Liberce a návštěvu budovy Naivního divadla, na kterou přítomní nahlédnou z pohledu moderní architektury. Návštěvníky nadchne vyprávění o interiéru slavného Otakara Binara a stejně tak unikátní model návrhu budovy od Karla Hubáčka,“ sdělila mluvčí radnice Jana Kodymová. Prohlídky se konají vždy ve čtvrtek od 16 hodin, sraz je u Informačního centra, délka trasy je asi 2,5 kilometru. Průvodci jsou stejně jako v předchozích ročnících dobrovolníci z Komunitního střediska Kontakt AMIKUS. 

Muži naletěli na seznamce

Liberecko – Zatoužili po seznámení s vnadnou ženou, ale namísto toho přišli o peníze. Liberecká policie teď vyšetřuje případ 27letého mladíka, který si zřídil falešný ženský profil na sociální síti, a podařilo se mu tak vylákat z osmdesáti mužů kolem 63 tisíc. „Jakmile se mladíkovi ozval potencionální zájemce o seznámení, prostřednictvím elektronické komunikace mu bylo sděleno, že další fáze bude probíhat již jen po zaplacení alikvotního poplatku. A muži platili a platili,“ sdělil krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Mladý muž teď čelí obvinění z přečinu podvodu, za což stane před soudem. Ten jej může poslat do vězení až na pět let. 

Chtěli uspořit, ale okradli je

Liberecko – S dalším trikem, jak zejména ze seniorů vylákat peníze, jsou v rámci vyšetřování konfrontováni kriminalisté z Liberce. „Na sklonku loňského roku se na policii obrátili rodinní příslušníci seniorského páru. Ten byl v podstatě od léta do konce roku 2017 využíván ze strany dvou mužů, kteří se na jeho úkor neoprávněně obohacovali,“ vysvětlil mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský. Za starším manželským párem přišli dva muži, kteří se vydávali za pracovníky společnosti, jež umožňuje ušetřit na dodávkách plynu nebo elektřiny, a přiměli seniory podepsat s nimi smlouvy. „Vylákali od manželů téměř 156 tisíc korun. Poplatky zdůvodňovali sankcemi za zrušení smluv s původními dodavateli energií, správními poplatky za uzavření smluv nových či za zálohy a podobně,“ dodal policejní mluvčí. Oběma podezřelým hrozí v případě prokázání viny až pětileté vězení.