Agresor zaútočil na lékaře, dostal pouta

Liberec Na psychiatrii skončil agresivní muž, u kterého zasahovali strážníci. „Pohyboval se v centru města, byl silně dezorientovaný a zmatený. „Oslovení hlídky ignoroval, odcházel a nesrozumitelně mluvil," uvedla mluvčí městské policie Daniela Bušková. Přivolaného lékaře se muž snažil napadnout pěstí. Hlídka mu proto nasadila pouta a v jejím doprovodu putoval do nemocnice.

Máte připomínky k veřejné dopravě? Řekněte je do pátku

Hodkovice nad Mohelkou Už jen do pátku mají lidé v Hodkovicích možnost předat zástupcům města svoje připomínky k veřejné dopravě. Na krajském úřadě se bude v dalších dnech veřejná doprava projednávat a každá připomínka může být ku prospěchu cestujících. Vítané jsou hlavně podněty týkající se cest za zaměstnáním a studiem.

Nestihli jste hlášení? Přehrajte si ho znovu

Hejnice Se zajímavou novinkou přišly Hejnice. Pro ty, kteří nestihli hlášení městského rozhlasu, připravilo město možnost poslechnout si nejnovější relaci ze záznamu. Stačí navštívit vývěsky vedle budovy městského úřadu v Nádražní ulici a na venkovním Jukeboxu stisknout vypínač.

Drzý lupič se v chatě uvelebil, čeká ho trest

KořenovTři roky za mřížemi věznice hrozí sedmatřicetiletému muži z Českolipska. Toho v úterý ve zkráceném přípravném řízení obvinili policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě na Jablonecku ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. „Muž v době od 16. července do 18. srpna vyrazil dveře v suterénu rekreační chaty v Kořenově na Jablonecku. V ní následně přebýval a konzumoval potraviny včetně alkoholu," informovala o případu mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Když ale zadržený muž vyloupený objekt opouštěl, neopomněl si s sebou vzít holicí strojek a peníze. Majiteli objektu tak svou nezvanou návštěvou způsobil škodu za více jak osm tisíc čtyři sta korun.

Zoo získala pár káňat šakalích. Má je jako jediná v republice

Liberec Od soukromého chovatele z Belgie získala v těchto dnech liberecká zoo do svého chovu pár káňat šakalích. V současné době je tak jedinou zoo v Česku, která je drží. Ptáci jsou zajímavě vybarvení, zejména v letové fázi. Přídavné jméno šakalí získali podle volání, které je podobné zvukům šakalů čabrakových. Káňata lze již vidět, a to v dolních voliérách velkých dravců.