Liberecký deník je na Facebooku. Přidejte se!

V čele nemocnice Veselka střídá neurologa Zdeňka Konráda, který dnes ze zdravotních důvodů rezignoval jak na místo generálního ředitele, tak na post předsedy představenstva.

Konrád, který vedl zdravotnické zařízení teprve od března, tehdy vystřídal Luďka Nečesaného. Ten spolu s celým vedením nemocnice v únoru rezignoval.

Dvaapadesátiletý Veselka je předsedou Unie pro sport a zdraví, která je součástí liberecké městské koalice. Než vstoupil do komunální politiky pracoval právě v liberecké nemocnici jako technický náměstek ředitele. Od roku 2000 byl náměstkem primátora Jiřího Kittnera (ODS), v květnu 2007 pak nastoupil do čela dopravního podniku.

Změna ve vedení nemocnice není první, která se v posledních měsících udála. Po březnové kompletní výměně vedení přišlo 1. června zdravotnické zařízení o ekonomickou ředitelku, když byla po třech měsících ve funkci odvolána Danka Kaššovicová. "Důvodem byla vzájemná neshoda na pojetí ekonomického vedení nemocnice," řekl tehdy ČTK k důvodům odvolání Konrád. Po měsíci pověřil řízením ekonomického úseku Igora Mandíka, který do té doby působil jako poradce. Na obsazení postu ekonomického ředitele pak nemocnice vyhlásila výběrové řízení, před týdnem ho ale zrušila.

Liberecká nemocnice je akciovou společností, kde je majoritním vlastníkem Liberecký kraj a 17,53 procenta akcií drží město Liberec. Podnik s obratem přes 2,5 miliardy korun zaměstnává přes 2200 lidí. Loňské hospodaření skončilo bezmála 25milionovým ziskem, letos je ale zatím nemocnice ztrátová. Jedním z důvodů je pokles výkonů, které se snížily zejména v prvním čtvrtletí zřejmě v souvislosti s kampaní lékařských odborů Děkujeme odcházíme. Podle ředitele VZP v Libereckém kraji Jiřího Benedikta proto pojišťovna snížila nemocnici zálohy.

Co už má za sebou Jiří Veselka

- Jiří Veselka se narodil v prosinci roku 1958, má titul Ing.
- v liberecké nemocnici pracoval 10 let od roku 1990 na postu technického ředitele
- v roce 2000 se stal náměstkem primátora Jiřího Kittnera na liberecké radnici
- v roce 2007 nastoupil jako ředitel libereckého dopravního podniku
- před 12 lety založil Unii pro sport a zdraví, je dosud jejím předsedou