Obyvatelé Frýdlantu se mohou těšit. Už o tomto víkendu jim dobrovolníci přinesou do schránky balíčky s nanorouškami. A to ne jen tak ledajaké. Půjde o certifikované antibakteriální bavlněné ochranné roušky s aktivním stříbrem, které chrání ústa a nos proti vniknutí virových onemocnění. Frýdlantští důchodci je dostanou zdarma. Zaplatí to město, v jehož čele stojí populární starosta Dan Ramzer. Důvod? Blíží se volby a Frýdlant tak po vzoru vlády Andreje Babiše cílí na podstatnou voličskou základnu. A za voliči se chce Ramzer osobně vydat na kole.

Na stejný dopravní prostředek vsadili i Starostové s úřadujícím hejtmanem Martinem Půtou. Ve hře mají nejen hejtmanské křeslo, ale i dokončení celé řady projektů. Sympatie voličů si chtějí získat výčtem svých aktivit za uplynulých osm let, ale také česnekem, který rozdávají v rámci kampaně „proti upírům“.

Jestli je účinný i proti novému koronaviru, by se voliči mohli dozvědět už tento pátek od osoby nejpovolanější – ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Ten by se měl zastavit v krajské nemocnici, které slibuje miliony na Centrum urgentní medicíny. „Je zřejmé, že zdravotnictví bude stěžejním tématem voleb,“ předeslal už v létě politolog Jan Kubáček.

Volby - Ilustrační foto.
Blíží se krajské volby, zeptali jsme se lídrů stran na jejich kampaně

Těžit z popularity svých ministrů chce i ČSSD. V pátek má dorazit ministr zahraničí Tomáš Petříček, který se vydá do firem na Českolipsku, v sobotu ho pak v Liberci vystřídá ministryně sociálních věcí Jana Maláčová.

Podobně jako Starostové sází na plodiny, a to brambory, i nové sdružení zastupitele Josefa Šedlbauera s názvem Pro KRAJinu. „Tímto zemitým darem se chce sdělit jediné: Je třeba začít si opět vážit obyčejných, a přitom těch nejdůležitějších věcí,“ tvrdí lídr hnutí. Do vedení kraje by chtěli letos promluvit i Piráti. Ti se příští týden vydají za voliči už podruhé ve svém speciálním autobusu nabitém technologiemi.

Anketa: Jaké jsou vaše priority pro další čtyři roky?

Anketa - Liberecký kraj - 1.Zdroj: Deník

Anketa - Liberecký kraj - 2.Zdroj: Deník

Anketa - Liberecký kraj - 3.Zdroj: Deník