„Dopravní policisté v rámci plnění priorit Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pro rok 2020, kterými jsou mimo jiné také zvýšení bezpečnosti silničního provozu dohledem nad nesprávným způsobem jízdy a povinností poutání řidičů a spolujezdců, kontrolovali úseky páteřních komunikací, silnici pro motorová vozidla č. I/35 a úsek dálnice D 10,“ popsal akci tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Krajští hasiči se připravovali na plánované cvičení Voda 2020.
FOTO: Krajští hasiči se připravovali na plánované cvičení Voda 2020

Už popáté policisté využili služební autobus a vozidla Top Speed Teamu v civilních verzích. „ Během dvou tříhodinových bloků policisté odhalili na 39 přestupků, za které uložili blokové pokuty za více jak 22tisíc korun. Nejčastějším porušením zákona o provozu na pozemních komunikacích pak bylo nepoužití bezpečnostních pásů a zádržných systémů s dvaceti sankcionovanými přestupci a držení telefonního nebo hovorového zařízení ve třinácti řešených případech,“ doplnil Robovský.

Celkový počet přestupků během všech těchto dopravně bezpečnostních akcí tak vyšplhal na 185 a finanční postihy blokovými pokutami přesáhly částku sto tisíc korun.

Ilustrační fotografie.
Falešní vnukové už neřádí jako dříve. Trestných činů na seniorech v kraji ubylo

.