Pořadatelství tentokrát padlo právě na Liberecký kraj, jehož družstvo se po všechny minulé ročníky stalo vítězným kolektivem. „Cíl našich mladých sportovců je proto i pro letošní olympiádu jasný – obhájit vítězství,“ připomněl Tomáš Pokorný, vedoucí oddělení mládeže, sportu a zaměstnanosti Libereckého kraje a současně vedoucí domácí výpravy.

Vlajkonošem liberecké výpravy se stane Miroslav Šimek, reprezentant ČR v kanoistice a dvojnásobný stříbrný olympijský medailista z Barcelony a Atlanty. „Vlajkonoš výpravy, to bude moje premiéra. Ani jsem nestihl natrénovat správnou techniku pro nesení vlajky,“ uvádí s úsměvem Šimek.

Podle informací Kateřiny Nyčové, výkonné ředitelky organizačního výboru celé akce, se již přihlásilo devatenáct stovek lidí k akreditaci. Z nich je více jak devět set mladých sportovců „Jako olympijský dům nám bude sloužit Centrum Babylon, kde zároveň na účastníky olympiády čeká doprovodný program. Zároveň se stane i místem pro předávání medailí,“ upřesnila Nyčová.

Sportovci z celé České republiky se ubytují po domovech mládeže v Libereckém kraji. Dějištěm her se stane nejenom samotný Liberec, ale i Harrachov, Rejdice, Jablonec nad Nisou nebo Česká Lípa. Součástí celého programu bude i fotosoutěž pro veřejnost, jejíž soutěže bude každý den pořadatel vyhlašovat. Ti nejúspěšnější získají finanční odměnu a upomínkové předměty.