Podle náměstka policejního ředitele pro Liberecký kraj Milana Franka policisté peníze od kraje nutně potřebují. „Hovořil jsem s hejtmanem a řekl jsem mu, že peníze budeme potřebovat. Kraji se však nelíbí, že smlouva neměla jasný harmonogram a nebylo tam specifikováno na co přesně peníze jsou. Obává se, aby se za ně nenakupovaly třeba počítače nebo auta,“ řekl Deníku Milan Franko.

Liberecký kraj, který měl podle původní smlouvy dát letos na stavbu třicet a příští rok dalších patnáct milionů korun, se nebrání dalším jednáním. „Se stavbou ředitelství souhlasíme, chceme však, aby bylo ve smlouvě jasně uvedeno, na co peníze půjdou,“ podotkl krajský radní pro ekonomiku Zdeněk Bursa.

Současné komplikace by tak stavbu nového sídla policie, které má vyrůst v Pastýřské ulici, neměly ohrozit. „Proces pokračuje, v současné době je vyhlášeno výběrové řízení na projektanta,“ konstatoval Milan Franko.

Liberecký kraj zatím nemá samostatnou krajskou policii, v současnosti spadá pod Severočeské policejní ředitelství v Ústí nad Labem. Zákon o policii stanovuje, že nově zřizované správy krajů musí vzniknout nejpozději do 1.ledna roku 2012. „V případě správy Libereckého kraje považujeme za reálný termín 1. ledna 2011,“ řekla Deníku již před časem tisková mluvčí severočeské policie Šárka Poláčková.

Krajské ředitelství bude sídlit v Pastýřské ulici, kde by měl vyrůst komplex budov celkem za tři sta milionů korun.