Petr Židek (*1969) působil jako náměstek primátora pro majetkovou správu, sport a sportovní infrastrukturu, člen Rady města Liberec a předseda dozorčí rady Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou. V důsledku liberecké korupční kauzy na tyto funkce rezignoval a zůstal řadovým zastupitelem. Od roku 2002 byl členem ODS, v pátek 12. dubna mu výkonná rada ODS přijatým usnesením ukončila členství. Je obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, za to mu hrozí až 12 let vězení. Židek byl v roce 2009 byl zatčen a vazebně stíhán v kauze úplatků v projektu modernizace služeben Policie ČR P1000, kterého byl manažerem. Nakonec ale nebyl obviněn. „Budu se hájit právní cestou a své jméno zcela očistím. I nadále jsem vázán mlčenlivostí, proto nebudu celou kauzu dále jakkoliv veřejně komentovat,“ prohlásil.

Petr Syrovátko (*1967) je bývalý český hokejista. V roce 1991 spolu s Jiřím Urbanem založil stavební společnost Syner. Roku 1994 vstoupil do libereckého hokeje a je prezidentem klubu Bílí Tygři Liberec. Za údajné účastenství na trestném činu zneužití pravomoci úřední osoby a za podplácení mu hrozí rest vězení na 3 až 10 let. Vinu odmítá.

syrovátko synerPetr SyrovátkoZdroj: Deník/Ota Bartovský

Lukáš Hýbner je vedoucí odboru správy veřejného majetku na libereckém magistrátu. Aktuálně se nachází ve vazbě, soud vyhověl návrhu Okresního státního zastupitelství v Liberci. Společně s Josefem Nadrchalem se měli dopustit následujícího: zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, přijetí úplatku, podplácení, zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Lukáš Hýbner u soudu.Lukáš Hýbner u soudu.Zdroj: Foto: Rudolf Kožený

Josef Nadrchal (*1954) je jednatel společnosti Investing CZ. Už v minulosti čelil obvinění z pletichy při veřejné soutěži. V kauze spojené s Mistrovstvím světa v klasickém lyžování, které se konalo v Liberci od 18. února do 1. března 2009, byl nakonec libereckým soudem shledán nevinným. Aktuálně se nachází ve vazbě, soud vyhověl návrhu Okresního státního zastupitelství v Liberci. Společně s Lukášem Hýbnerem se měli dopustit následujícího: zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, přijetí úplatku, podplácení, zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Josef Nadrchal.Josef Nadrchal.Zdroj: ČTK, Radek Petrášek

Mohlo by vás zajímat: Oprava bazénu se komplikuje, Liberec musel zrušit výsledek výběrového řízení

Zdroj: Jiří Louda