Soud poslal do vazby oba obviněné před měsícem kvůli obavě z toho, že by mohli ovlivnit dosud nevyslechnuté svědky nebo jiným způsobem mařit vyšetřování policie. "Byly provedeny úkony, které jsme potřebovali, a nebyl tak důvod, aby vazba trvala dál," uvedla Dědková.

Ve vazbě byli bývalý vedoucí odboru správy veřejného majetku libereckého magistrátu Lukáš Hýbner a Josef Nadrchal, spolumajitel liberecké firmy Investing CZ, která se zabývá projektováním staveb i investorskou a inženýrskou činností. Oba a další čtyři obvinění jsou v první větvi kauzy stíhaní pro podezření z korupčního jednání v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek na opravy komunikací, a to zejména v Liberci.

Ve výrobním závodě Dino Toys v Mnichově Hradišti se rodí nová stolní hra pro projekt Markétina dopravní výchova v Libereckém kraji, který realizuje Tým silniční bezpečnosti.
Dostihy a sázky jsou stálicí, do Libereckého kraje míří i zbrusu nová deskovka

Druhá větev vyšetřování, jež zřejmě nemá žádnou vazbu na první, se týká dnes už bývalého náměstka primátora a dále předsedy představenstva jedné liberecké firmy. Krajské státní zastupitelství už dříve naznačilo, že v této části vyšetřuje možnou korupci spojenou se zneužitím veřejné funkce k získání prospěchu či informační výhody pro jiné subjekty v souvislosti s majetkovými operacemi liberecké radnice. Obvinění museli podepsat mlčenlivost, tudíž se k případu nemohou vyjadřovat a veřejnost tak může znát jen tu verzi, kterou bez oponentury sestrojily orgány činné v trestním řízení.

Oba obvinění se již dříve vyjádřili, že celou záležitost považují za nedorozumění.

Mohlo by vás zajímat: Po domácku vyrobené cedule varují před radarem v Liberci, zachytil tisíce řidičů

Zdroj: Jiří Louda