Vesnický kovář touží získat bájný poklad a dostává se tak na hrad. Potkává krásnou princeznu Hyacintu, kterou unese černokněžník Aratron. Při pokusu o její vysvobození se dostává až do bájné říše Hyacint. Pohádkovému příběhu nechybí humor, dramatické momenty, dokonce ani láskyplný závěr.

Na princeznu Hyacintu v libereckém představení čeká korunka, kterou navrhla designérka Preciosa Beauty Jitka Ryšavá ve spolupráci s kostýmním výtvarníkem Josefem Jelínkem. Umělecké dílo vytvořily šperkařské mistryně ze společnosti Preciosa v Jablonci nad Nisou a korunka září více než 2 500 křišťály.

Tvoří ji deset shodných segmentů, které jsou vyrobeny ze štrasového řetězu a kovových dílků. Štrasový řetěz je osázený strojně broušenými křišťálovými šatony. Kovové komponenty jsou ručně pospojovány k sobě technologií pájení, jež se využívá při výrobě bižuterie. Korunku doplňují tvarové kameny v barvě světlého siamu. Ke zdůraznění výsledného zářivého efektu je celá korunka pokovena zlatou bižuterní galvanizací.