Obchůdek 5 semen otevřel trošku stranou, v Oblačné ulici. Že tu je, připomíná poutač s logem lékařského kříže. Hned jak vejdu do dveří obchodu, dozvídám se proč. „Je to právě proto, že konopí léčí. Chceme, aby to bilo do očí,“ říká majitel obchodu Honza Rasl. Ve vyprávění se střídá se svou ženou Petrou, která obchod vede.

„Není dobré do sebe neustále cpát chemii, léky z konopí jsou absolutně přírodní,“ vysvětluje Petra. Zde si můžete nakoupit konopná semínka a svou rostlinu vypěstovat. „Lidé se nemusí bát vypěstovat pět rostlin pro léčebné účely,“ vysvětluje majitel a mně je již jasný i název obchodu. Po vypěstování se rostlina usuší a destilací se získá léčivý výtažek.

„Vyléčí téměř vše. Třeba Parkinsonovu chorobu a na nedávném veletrhu Cannafest jsme navštívili přednášku Ricka Simpsona, který hovořil o úspěšné léčbě rakoviny kůže právě z výtažku,“ pokračuje Petra. Majitelům obchodu vadí současné společenské klima, kdy ten, kdo nějak užívá konopí, je zařazován do jednoho pytle s uživatelem chemických látek.

„Uživatelé konopí jsou normální lidé, kteří žijí v souladu s přírodou. Neznám případ, že by se dva uživatelé konopí poprali, na rozdíl od alkoholu,“ přidává Honza.

A hned uvádí i další přednosti konopí. Stavební materiál, oblečení. „První ústava USA byla napsána na konopném papíře,“ smějí se. Podle nich se v historii konopí normálně užívalo. „Jako lék se používalo už v šestnáctém století před naším letopočtem v Egyptě a ještě před sto lety bylo v lékárnách padesát procent léků z konopí,“ říká.

Obchod 5 semen je otevřen každý všední den od dvou do sedmi hodin večer. Každý, koho léčebné účinky zajímají, dostane velké množství informací a rad, jak s pěstováním začít. Více také na webu 5 semen.cz