„Cítím se na vrcholu sil a jsem pevně přesvědčený, že mám Liberci co nabídnout,“ uvedl Němeček, který se chce zaměřit mimo jiné na propojování různých složek jak správní, tak podnikatelské sféry. Němeček je ve své kariéře spjatý s automobilovým průmyslem. Byl i ředitelem jednoho ze závodů Škody Auto. V Liberci je známý právě vybudováním technické muzejní expozice.

Hnutí ANO muselo hledat lídra kandidátky zcela od začátku. Bývalou libereckou buňku totiž vedení v prosinci 2016 kompletně zrušilo, což odůvodnilo údajným poškozováním dobrého jména hnutí. O členství tehdy přišel i primátor Tibor Batthyány spolu s dalšími městskými zastupiteli.

„Otevřeně a sebekriticky jsme v minulosti přiznali chyby, které se odehrály ve stávajícím komunálním volebním období. Jsem přesvědčen, že jsme se poučili,“ řekl předseda krajské organizace Jaroslav Knížek. Kandidaturu na primátora už kromě Němečka ohlásil také Jan Korytář (Změna), Petr Židek (ODS), Jaroslav Zámečník (Starostové) či právě bývalý člen hnutí ANO Tibor Batthyány (dnes PRO 2016).