Ani ne půlkilometrový úsek mezi křižovatkami s ulicemi U Potůčku a Mostecká byl od loňského července částečně uzavřen kvůli kompletní opravě vodovodu, plynovodu a kanalizace, vznikl zde také nový povrch či cyklopruh. Provoz zde byl veden kyvadlově jedním pruhem.

Zpoždění stavba nabrala mimo jiné kvůli složitému odfrézovávání skalního podloží, lidé také kritizovali, že v některých obdobích na místě nikdo nepracoval.

Za potíže dostanou reklamu zdarma

Kromě řidičů a cestujících, jimž cestu prodlužovalo čekání na semaforech, si teď oddechnou také zdejší obchodníci, kteří si stěžovali na úbytek tržeb. „Jako drobnou náplast jsme jim nabídli možnost reklamní kampaně ve Zpravodaji nebo možnost bezplatné inzerce na stožárech veřejného osvětlení. Teď sbíráme podněty, které firmy by o to měly zájem,“ popsal náměstek primátora.

Ulice Dr. Milady Horákové se po částech opravuje už několikátým rokem, hotový už je tak i úsek od Košické po Čechovu ulici. V roce 2020 se ale pokračovat dále směrem k Poštovnímu náměstí nebude, ulice totiž musí totiž být plně průjezdná. „V příštím roce se budou opravovat mosty na průtahu a objízdná trasa povede právě tudy,“ vysvětlil už před časem vedoucí majetkového odboru libereckého magistrátu David Novotný.