Místo mostu konstrukce Bailey, který je při projetí vozidel velmi hlučný, vyroste most železobetonový. Aktuálně se k plánované výměně mostu zpracovává projektová dokumentace.

„Areál bývalého státního statku se v poslední době probouzí k životu. Vznikly zde nové byty, funguje tu autoservis, prodejna instalatérských potřeb, truhlárna a jsou tu třeba i sklady. Ruku v ruce s tím samozřejmě stoupá počet lidí, kteří přes vojenský most v Jizerské ulici přejíždějí a hluk, který přitom vozidla dělají, je pro obyvatele této lokality velmi nepříjemný,“ informoval frýdlantský místostarosta Jiří Stodůlka s tím, že cena nového mostu se bude odvíjet od projektové dokumentace.

Nejde přitom o jediný most, kterému se v současné době ve Frýdlantu projektanti věnují. „Vzniká například projektová dokumentace k mostku přes potok na cestě z Větrova směrem na Zátiší. Ten je v havarijním stavu a nutně potřebuje obnovu. V neposlední řadě je již dokončena projektová dokumentace k mostu v Březinově ulici a pracuje se na stavebním povolení,“ dodal místostarosta Frýdlantu.

Most v Jizerské ulici ve Frýdlantu.Most v Jizerské ulici ve Frýdlantu.Zdroj: Město Frýdlant