Primátor Tibor Batthyány (zvolen za ANO, později PRO 2016) v říjnových volbách neobhájil ani post zastupitele, jeho nové hnutí nepřesvědčilo potřebných pět procent voličů. Batthyány proto v tuto chvíli politiku opouští. „Chci si dva tři měsíce odpočinout a při té příležitosti mám dost času přemýšlet, co chci dále dělat,“ popsal Batthyány. Před vstupem do politiky působil jako projektový manažer v oblasti IT.

Jasno už má naopak končící statutární náměstek pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář (Změna), byť konkrétní zatím být nechtěl. „Chystám se na podnikání, ale zatím to nechci specifikovat,“ uvedl Korytář. I on chce mít do konce roku spíše volnější režim. Korytářova Změna skončila ve volbách až třetí a zůstane v opozici. „Chystám se na opoziční práci, rád bych byl předsedou finančního výboru,“ řekl Korytář, který dál zůstává jak městským, tak krajským zastupitelem.

Konkrétní představu už má i dosavadní náměstkyně pro životní prostředí, veřejnou zeleň a cestovní ruch Karolína Hrbková (Změna). „Budu se vracet k podnikání, a to v oblasti projektování zahradních krajinných úprav nebo poradenství v územním plánu, ale nejspíš až od 1. ledna,“ sdělila Hrbková. Také ona byla znovu zvolena zastupitelkou, ráda by navíc zamířila do výboru pro životní prostředí.

Náměstek pro technickou správu Tomáš Kysela (zvolen za ANO) věděl o tom, že bude muset změnit pracovní pozici, už delší dobu. Do letošních voleb totiž vůbec nešel. Přesto i jeho nyní čeká minimálně do konce roku především odpočinek. „Mám práci okolo baráku, spoustu restů doma,“ připomněl Kysela. Nějaké pracovní nabídky už podle svých slov dostal.

„Oslovily mě tři firmy, pro které jsem kdysi dělal, že mají opět zájem. Ale nevím, jak to dopadne, nechám se překvapit,“ dodal Kysela, bývalý živnostník ve stavebnictví. Odpočinek si končící politici dovolit mohou. Ze zákona je totiž čeká odchodné, a to ve výši až čtyř měsíčních platů.

Poslední z náměstků, Ivan Langr, podobné starosti řešit nemusí. Náměstek pro školství, sociální věci a kulturu, který byl před čtyřmi lety zvolen za Změnu, tentokrát kandidoval za Starosty. V náměstkovské kanceláři tak zůstane i nadále. Jediná změna, která nastane, spočívá v tom, že se mu do gesce vrátí i cestovní ruch.