Komunisté se ale pokusili prosadit jen náměstky tři, neboť podle jejich názoru by spolu s primátorem stačili zvládnout veškeré povinnosti, jež je čekají. A ještě by město ušetřilo. Návrh ale v devětatřicetičlenném zastupitelstvu neprošel.

„Není možné dělat počty náměstků podle toho, z kolika stran je složena koalice. Proto jsme navrhovali jen tři náměstky,“ vysvětlil zastupitel za KSČM Jaroslav Morávek.

Nový primátor Jan Korytář (Změna pro Liberec) ale hned při povolebních vyjednáváních zdůraznil, že nová koalice jen vrátí na své místo dočasně zaniklý post náměstka pro ekonomiku. Ekonomickou agendu totiž v předchozím období převzal minulý primátor Jiří Kittner (ODS). „Ve skutečnosti tedy počet náměstků zůstane stejný,“ zdůraznil Jan Korytář.

Náměstkem pro ekonomiku se stal Jaromír Baxa (Změna pro Liberec). Do křesla náměstkyně pro sociální a zdravotní oblast usedne Martina Rosenbergová (ČSSD). Lukáš Martin (ČSSD) získal post náměstka pro správu a údržbu komunikací, Jiří Šolc (Liberec občanům) náměstka pro školství a kulturu a Zuzana Kocumová (Unie pro sport a zdraví) bude náměstkyní pro sport a cestovní ruch.

Radu doplňuje Květoslava Morávková (Změna pro Liberec), Roman Šotola (ČSSD), Věra Rosenbergová (Liberec občanům), David Václavík (Lidé pro Liberec) a Jiří Rutkovský (USZ).