Na náměstích měst, na návsích, v kostelech, obchodních centrech, v mateřských školách a domech pro seniory celé republiky budou v jednu chvíli zpívat tisíce lidí stejné koledy. Letos to budou koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak si krásné, neviňátko a Pásli ovce Valaši. A pro velký úspěch i zlidovělá písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Loni se zpívalo na 500 místech České republiky a v zahraničí s námi zpívaly krajanské spolky v Madridu, Athénách, Milánu, Istanbulu. Letos se sejdeme nejen v Liberci, Jablonci nad Nisou či České Lípě, ale i v řadě dalších měst i malých obcí. Již tradičně budeme zpívat u vánočního stromu v OC Forum 
v Liberci a nově před kostelem sv. Antonína Paduánského v Ruprechticích.

V Jablonci se zpěváci koled setkají na bývalé faře – dnes památníku manželů Jany a Josefa Scheybalových a tradičně také v Domě vína 
u „štědrého" svařáku.
V České Lípě se budou koledy zpívat na Náměstí T. G. Masaryka, v Novém Boru 
v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Podpoří nás dětské sbory, všude je pro vás připravena také ochutnávka vánočního pečiva či doplňkový program.

Uspořádat si sváteční zpívání, a připojit se tak k našemu unikátnímu projektu Česko zpívá koledy, můžete samozřejmě kdekoli i sami. Stačí se přihlásit na www.ceskozpivakoledy.cz a my vám na našem webu rozsvítíme hvězdu. Texty koled ve speciálním zpěvníku pak naleznete 9. prosince ráno ve speciální příloze vašeho Libereckého, Jabloneckého a Českolipského deníku. Po akci zveřejníme fotografie z vašeho zpívání.