„Pytláci a překupníci se slonovinou způsobili masivní úbytek vzácných afrických slonů v čadském parku. Od začátku nového tisíciletí o 90 procent," říkátřinecký rodák Arthur Sniegon, který založil společnost „Save Elephants" a požádal o spolupráci společnost Kola pro Afriku.

„V čadském parku jsem pobýval mnoho měsíců a na vlastní kůži jsem se přesvědčil, že by správcům parku a lidem, kteří monitorují pohyb slonů, pomohla obyčejná horská kola. Nejsou tak hlasitá a nákladná, jako džípy, a navíc se s nimi v místních podmínkách dostanete úplně všude. Pro správce parku to bude velká pomoc," dodal Arthur Sniegon.

Ostravská charitativní společnost Kola pro Afriku vznikla v roce 2012 s vizí otevřít dětem v Africe prostřednictvím darovaných bicyklů cestu ke vzdělání.

Společnost doposud získala od českých dárců přibližně 13 tisíc kol. Ta se třídí a opravují. Do Afriky se zatím podařilo odeslat gambijským školákům a jejich rodinám 3179 z nich. Další zásilka kol z Česka na africký kontinent poputuje 4. února. Část dostanou opět děti a část zmiňovaní strážci parků.

MASAKR SLONŮ v Čadu a Kamerunu.