ápis se uskuteční v sále Severáčku v liberecké ZUŠ ve středu 2. února od 14.30 do 16.30 hodin. A rodiče k němu mohou přivést své děti, které rády zpívají, ve věku od první do čtvrté třídy základní školy. „Komu se termín nehodí, může přijít během zkoušek Broučků v úterý 1. února a ve čtvrtek 3. února v době od 15.10 do 17.30 hodin. Stačí, když si dopředu připraví jednu lidovou písničku,“ řekla sbormistryně Severáčku Silvie Pálková.

Děti se už v prvním roce v přípravném sboru hodně naučí a čeká je hned několik vystoupení před plným sálem. „Zpívají na jarním a vánočním koncertě, a k tomu na koncertě přípravných sborů. Už i Broučci jezdí na víkendové zájezdy, teď například pojedou do Prahy. Tam mají rovněž koncerty,“ vysvětlila Silvie Pálková.

Starší děti se navíc se sborem podívají za hranice, což je pro ně jiný zážitek, než když vyjedou někam jen se svými rodiči. „Poznají, jak žijí jejich vrstevníci v cizí zemi, a nacházejí tady nové kamarády,“ doplnila Silvie Pálková s tím, že dodnes si někteří dopisují s korejskými dětmi, které poznali při zájezdu v listopadu.

Broučci I a II zkoušejí dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. Pokud si rodiče nejsou jistí tím, zda jejich potomek dobře zpívá, ale chtěli by ho do sboru přihlásit, pak mohou přivést dítě na konzultační hodiny Severáčku. Tam ho ze zpěvu vyzkouší sama sbormistryně. Jak přiznala Silvie Pálková, dnešní doba nabízí dětem hodně lákadel. Proto členů dětských pěveckých sborů rapidně ubývá.

A to v celé republice. Přitom právě tak špičkový sbor, jakým je Severáček, který často koncertuje a jezdí po světě, dává dětem něco, co nezažijí jinde.
„I ti nejmenší poznají, jaké to je zpívat před tisícovkou diváků. A když pak za nimi lidé chodí a chválí je. Sbor navíc učí děti právě v dnešní individualistické době prožívat společnou radost z úspěchu. Učí je žít v kolektivu,“ dodala.