Zatímco trávila čas v zahraničí, doma ji zbavili funkce. Zuzanu Kocumovou (USZ), bývalou povolební náměstkyni, odvolalo současné vedení města z představenstva Sportovního areálu Ještěd. Jako důvody uvedlo špatné hospodaření SAJe a nedostatečnou komunikaci s vlastníkem této městské společnosti, tedy s radnicí.

Sama Kocumová ale kauzu vidí jako vyřizování si účtů s předchozími pány radnice. „Docela mi to vyrazilo dech. Není pravda, že bychom neinformovali vedení města o tom, že SAJ nebude moci splatit Liberci 15 milionů korun. Mail s touto zprávou jsme poslali paní primátorce i náměstkovi Jiřímu Šolcovi už v dubnu,” řekla bývalá předsedkyně představenstva.

Neuhrazená splátka, kterou ovšem po volbách město zahrnulo do rozpočtu jako příjem, je podle Jiřího Šolce (Liberec občanům) jedním z důvodů odvolání Kocumové.

„Dozvěděli jsme se závažné informace o stavu hospodaření SAJe i o nečinnosti managementu. Společnosti hrozí insolvence. Proto jsme se rozhodli učinit změny v orgánech společnosti a odvolat Zuzanu Kocumovou,” uvedla primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD) s tím, že o problémech
hospodaření se radila bývalá předsedkyně jen s Jaromírem Baxou ze Změny pro Liberec, ale vedení města o neschopnosti uhradit splátku nic neřekla.

Oněch 15 milionů představuje splátku dluhu, se kterým SAJ převzal areál po předchozím provozovateli - Snowhillu, a který za SAJ splácí a bude ještě několik let splácet město Liberec.

Splátku ovšem SAJ neplatil Liberci ani nikdy v minulosti. Jenže letos s penězi počítal rozpočet. „Mohli mne normálně vyměnit jako svou politickou odpůrkyni, ale neházet na mne přitom tolik špíny. Mohli to udělat čistěji,” řekla Zuzana Kocumová.

Do představenstva nastopupí ekonom Radim Bednář. „Je to odborník. Není spojený s žádnou politickou stranou,” podotkl náměstek Jiří Rutkovský (USZ). Odvolání Kocumové ze SAJe kritizuje opoziční Změna pro Liberec.

„Chtějí nás odstřihnout od informací. Kdyby Zuzana mohla za smlouvu o splátce SAJe, pochopil bych, že ji odvolají. Ale takhle je to nesmysl,” řekl bývalý povolební primátor Jan Korytář. Jeho někdejší náměstek Jaromír Baxa upozornil, že kdyby Změna zůstala déle u moci, pokusila by se se s touto chybějící položkou v příjmech města něco dělat. „Jde o snahu ovládnout společnost, která disponuje docela velkým majetkem,” řekl.

Po Snowhillu zůstal dluh čtvrt miliardy, ty splatilo město svými dluhopisy.