„Dohodli jsme se na tom, že budeme dál jednat. Posunuli jsme se ale významnou měrou," řekl Deníku ve středu Černý s tím, že celé jednání proběhlo „věcně a upřímně".

Koaliční partneři se podle něho domluvili na tom, že budou nastaveny vnitřní procesy úspor na magistrátu i na pokračování projektu z Integrovaného operačního programu (IPRM).

„Ano, jednání pokračují," podotkla pouze primátorka Martina Rosenbergová (ČSSD). Také náměstek pro ekonomiku a lídr Liberce občanům, Jiří Šolc, potvrdil, že koalice zatím nepadá, ale jednání budou dál probíhat.

„Za 14 dní bude možná další kolo. Stále jsem ekonomickým náměstkem," odtušil Šolc. 

Ačkoli se zástupci koalice domluvili na úsporných opatřeních, jak vyplynulo z rozhovoru s Petrem Černým, nepodařilo se ani tentokrát dospět ke konsenzu v otázce snížení počtu náměstků. „Domníváme se, že by měl být snížen počet resortních náměstků a měl by odejít nejslabší náměstek pro ekonomiku, protože ekonomiku města nikdo neřídí," připustil Černý. Podle návrhu nezařazených poslanců by měla ekonomika přejít zpět pod primátora, jako tomu bylo v posledním volebním období primátora Jiřího Kittnera (ODS).

„Odborné zázemí by jí mohl zajistit například finanční výbor pod mým vedením," odtušil Černý s tím, že se ovšem nebrání ani zrušení jiného postu náměstka. Kterého dalšího ale nespecifikoval.

Na otázku, zda on sám nechce usilovat o post ekonomického náměstka, pokud má klub nezařazených zastupitelů výhrady k práci Jiřího Šolce, odpověděl:

„To v žádném případě nechceme." Nepřímo tak ale potvrdil informace Deníku, že klub nezávislých zastupitelů má výhrady především k osobě Jiřího Šolce.

Barbora Silná